Home Новини Заморожена благодійна допомога залежить від політичної волі народних депутатів

Заморожена благодійна допомога залежить від політичної волі народних депутатів

Благодійна спільнота просить голів податкового та фінансового парламентських комітетів розірвати зачакловане коло: якомога швидше розглянути законопроекти, які допоможуть благодійним організаціям повернути втрачені внаслідок «банкопаду» пожертви і міжнародну технічну допомогу, не сплачуючи мільйонних судових зборів.

Щоб благодійні організації мали змогу звернутися до суду щодо повернення благодійних пожертв та міжнародної технічної допомоги, вони мають сплатити судовий збір (1,5% від суми позову). Однак, втративши все, не мають такої змоги.

Наприклад, за позовом Фонду “Добробут громад” щодо повернення коштів міжнародної технічної допомоги потрібно сплатити 206 000 грн. Де їх брати? А якби й було де, то як пояснити благодійникам і міжнародним донорам фонду, чому кошти використовуються на оплату судового збору, а не на статутну діяльність: на допомогу нужденним, розвиток підприємництва, забезпечення самодостатності громад? Це нікого не цікавить. Виходить замкнене коло: і кошти втрачені, і правового механізму захисту благодійників не існує.

Спільнота благодійників закликає голів профільних комітетів розглянути законопроекти 5316 і 5317

Звертаємося до Ніни Южаніної, голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, підтримати і розглянути на найближчому засіданні комітету проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про судовий збір” (щодо звільнення від сплати судового збору за позовами до банків, віднесених до категорії неплатоспроможних щодо вкладів фізичних осіб-вкладників, благодійних пожертв та надходжень за проектами міжнародної технічної допомоги)» № 5316 для забезпечення права благодійним організаціям, які є неприбутковими, звертатися до суду.

До проблеми зі сплатою судового збору благодійні організації зіштовхнулися з проблемою неможливості повернення втрачених благодійних пожертв, оскільки перебувають у сьомій черзі задоволення вимог клієнтів банку. Благодійні організації надають допомогу дітям-сиротам, оплачують дорого вартісні операції хворим людям, надають піклування літнім людям та особам, що опинилися в складних життєвих обставинах і не мають можливості заробити кошти на забезпечення свого повсякденного життя. Тому звертаємося до Сергія Рибалки, голови парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності, з проханням підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” (щодо захисту благодійних пожертв та коштів за проектами міжнародної технічної допомоги) № 5317 та винести його на розгляд найближчого засідання комітету.

Благодійна спільнота чекає на вольові рішення від парламентаріїв і на оперативний розгляд законопроектів, життєво важливих для благодійних організацій, їхніх підопічних, і визначальний – для іміджу України.

Джерело – Український форум благодійників