Home Новини Законопроект №2450 дозволяє спонтанні мирні зібрання

Законопроект №2450 дозволяє спонтанні мирні зібрання

19
0

Українське законодавство може встановити найменший серед країн Європи період для подачі попереднього повідомлення про проведення мирного зібрання, якщо законопроект «Про свободу мирних зібрань» №2450 буде ухвалено в існуючій на сьогодні редакції. Про це у ефірі «Радіо Свобода» 7 вересня повідомив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

«Даним законопроектом пропонується встановити 2 дні для подачі повідомлення про проведення зібрання, в той час як у країнах Європи цей термін складає від 3 до 7 днів. Проте навіть якщо повідомлення не подано у визначений термін, це не є порушенням, оскільки законопроект говорить, що є спонтанні мирні зібрання. Наприклад, якщо починається вирубка парку – громадяни йдуть і проводять мирне зібрання. При цьому вони можуть повідомити про це міліцію і попросити її  забезпечити правопорядок. Держава зобов’язана охороняти учасників мирного зібрання», – наголосив експерт.

За словами М.Лациби, Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія), яка проводила експертизу законопроекту №2450, у своєму висновку рік тому пропонувала встановити термін повідомлення 4 доби: «4-денний період є адекватним та повинен бути розглянутий для включення в законопроект». То ж якщо законопроект «Про свободу мирних зібрань» №2450 буде ухвалено в існуючій вже на сьогодні редакції, то в Україні термін повідомлення у 2 робочих дні буде найменшим із встановлених законами європейських країн.

Експерт наголосив: ці 2 дні потрібні для того, аби влада встигла виконати свої обов’язки.

«Законопроект говорить: як тільки відбулося подання заявки на проведення мітингу, орган влади, дії якого оскаржуються, зобов’язаний провести консультації та зустріч із заявниками, аби спробувати вирішити конфліктне питання до мітингу. Так само ці два дні потрібні у випадку, якщо орган влади відмовив у проведенні мирного зібрання. В цьому випадку заявник повинен захистити своє право на проведення цього мітингу, встигнувши оскаржити це в суді», – повідомив М.Лациба.

zp8497586rq
zp8497586rq
Previous articleВідкрите звернення громадських організацій щодо захисту свободи мирних зібрань
Next articleГромадський контроль в житлово-комунальній сфері: роль органів самоорганізації населення
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Помилка]]> 500