Home Новини Вінниччина розпочала святкування 21-ої річниці Незалежності України проведенням V обласного фестивалю народної...

Вінниччина розпочала святкування 21-ої річниці Незалежності України проведенням V обласного фестивалю народної творчості «Скарби Поділля»

26
0

В с. Воробіївка Немирівського району 22 серпня за участю високоповажних гостей та керівництва області і міста Вінниці відбувся V обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля», присвячений 21-ій річниці Незалежності України. На фестиваль завітала землячка, залужений юрист України, радник Президента України – керівник управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук.

Очільники області на чолі із головою обласної державної адміністрації Миколою Джигою та головою обласної ради Сергієм Татусяком, а також гості фестивалю відвідали кожну світлицю, представлену районами. Народні колективи щиро вітали гостей, пригощаючи запашними короваями та представляючи свої витвори мистецтва та вміння творити диво.

В основу програми фестивалю лягло народна творчість подолян, яка збереглася із давніх часів. Майстри з усіх районів області представили свої витвори мистецтва у виставкових експозиціях. Вся краса була оформлена у вигляді вулиць, майданів, левад та майстерень. На долині біля річки Південний Буг для жителів та гостей Вінниччини були представлені вулиці коровайниць «Величальна хлібу», де майстрині з випічки обрядових хлібів провели майстер-класи «Яке то щастя – хліб творити» з випікання запашних короваїв та інших хлібних виробів, відкриваючи секрети його приготування. «Обжинкове поле» – зачарувало відвідувачів обжинковими унікальними виробами, кожен з яких несе в собі обрядовий зміст. Так, зокрема, представлено снопи, дідухи, дерева, квіти, гільця тощо.

На сценічних майданчиках демонструвалися театралізовані картинки з обжинкових обрядів народних аматорських фольклорно-етнографічних ансамблів, а саме: «Берегиня» Івашківського СБК Шаргородського («зажинки»), «Русава» Стінянського СБК Томашпільського («жнива»), «Брикса» Бохоницького СБК Вінницького районів («обжинки»).
«Козацька левада» дала змогу гостям відчути козацький дух, його традиції пригощала козацькою юшкою і кулішем.
На вулиці народних ремесел «Подільський узвіз» та вулиці художниківвінничани змогли помилуватися роботами живописців та умільців і майстрів народного мистецтва на тему «Мій рідний край, моя Україна», а також долучитися до майстер-класів з різних видів народного мистецтва. У виставкових ганках кожен район області та міста обласного значення виставляли роботи майстрів різних видів народного мистецтва. Зокрема – кераміку, вишиті рушники, різьбу по дереву, витинанки, традиційну вишивку, флористику, писанки, лозоплетіння і соломоплетіння тощо.

Творча майстерня вишивальниць «Вишивана доля Вінниччини» дала можливість звернутися до одвічних джерел українського народу та помилуватися багатометровими рушниками від кожного району, які були вишиті майстринями в
кращих традиціях ручної вишивки. Центровою фігурою цієї експозиції став Подільський рушник «Вишивана доля Вінниччини».
Творча майстерня народних умільців провела майстер-класи з різних видів народного мистецтва Вінниччини з таких видів, як гончарство, рогозо плетіння, різьба по дереву, каменотесне мистецтво, ручне ткацтво, традиційна вишивка, витинанка, соломоплетіння.
Вулиця дарів Поділля «Прийшов до нас медовий Спас» переконала вінничан та гостей у тому, що земля Вінниччини плодовита і родюча, а люди гостинні й працьовиті. Милували око і плетені тини, які композиційно оформлено з плодів, зілля, квітів, виробів ужиткового мистецтва та корзин з плодами.

Досить цікавим стало дійство Весільної левади, на якому було представлено весільні атрибути, вбрання, а також обряди, пісні, музику та народні танці у виконанні провідних фольклорних і фольклорно-етнографічних ансамблів. На весільній леваді працювали танцювальні майданчики, де грали народні аматорські гурти весільних музик області такі, як «Смерека» Піщанського РБК, «Аколада» Качківського СБК Ямпільського і «Веселі музики» Хоменківського СБК Шаргородського районів, ансамбль весільних музик Мурованокуриловецького РБК, Качанівського СБК Хмільницького району, а також інструментальні гурти «Добреграй» Калинівського РБК, «Вороновиця» Вороновицького СБК, ансамблі духових інструментів «Весільні музики» Оратівського ДМШ і Чечельницького РБК. А хореографічний колектив «Каблучок» працівників культури Мурованокуриловецького району працював із глядачами, запрошуючи їх до танців і проводячи майстер-клас з народного побутового танцю.

Додав яскравого колориту та зігрів серця відвідувачів щирою українською піснею, музикою та танцями Святковий концерт за участю кращих творчих колективів Вінниччини.

zp8497586rq
Previous articleСхвалено Стратегію реформування системи соціальних послуг
Next articleЕксперти розглянули шляхи реформування місцевого самоврядування в Україні
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Помилка]]> 500