Home Новини Вінниччина розпочала святкування 21-ої річниці Незалежності України проведенням V обласного фестивалю народної...

Вінниччина розпочала святкування 21-ої річниці Незалежності України проведенням V обласного фестивалю народної творчості «Скарби Поділля»

24
0

В с. Воробіївка Немирівського району 22 серпня за участю високоповажних гостей та керівництва області і міста Вінниці відбувся V обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля», присвячений 21-ій річниці Незалежності України. На фестиваль завітала землячка, залужений юрист України, радник Президента України – керівник управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук.

Очільники області на чолі із головою обласної державної адміністрації Миколою Джигою та головою обласної ради Сергієм Татусяком, а також гості фестивалю відвідали кожну світлицю, представлену районами. Народні колективи щиро вітали гостей, пригощаючи запашними короваями та представляючи свої витвори мистецтва та вміння творити диво.

В основу програми фестивалю лягло народна творчість подолян, яка збереглася із давніх часів. Майстри з усіх районів області представили свої витвори мистецтва у виставкових експозиціях. Вся краса була оформлена у вигляді вулиць, майданів, левад та майстерень. На долині біля річки Південний Буг для жителів та гостей Вінниччини були представлені вулиці коровайниць «Величальна хлібу», де майстрині з випічки обрядових хлібів провели майстер-класи «Яке то щастя – хліб творити» з випікання запашних короваїв та інших хлібних виробів, відкриваючи секрети його приготування. «Обжинкове поле» – зачарувало відвідувачів обжинковими унікальними виробами, кожен з яких несе в собі обрядовий зміст. Так, зокрема, представлено снопи, дідухи, дерева, квіти, гільця тощо.

На сценічних майданчиках демонструвалися театралізовані картинки з обжинкових обрядів народних аматорських фольклорно-етнографічних ансамблів, а саме: «Берегиня» Івашківського СБК Шаргородського («зажинки»), «Русава» Стінянського СБК Томашпільського («жнива»), «Брикса» Бохоницького СБК Вінницького районів («обжинки»).
«Козацька левада» дала змогу гостям відчути козацький дух, його традиції пригощала козацькою юшкою і кулішем.
На вулиці народних ремесел «Подільський узвіз» та вулиці художниківвінничани змогли помилуватися роботами живописців та умільців і майстрів народного мистецтва на тему «Мій рідний край, моя Україна», а також долучитися до майстер-класів з різних видів народного мистецтва. У виставкових ганках кожен район області та міста обласного значення виставляли роботи майстрів різних видів народного мистецтва. Зокрема – кераміку, вишиті рушники, різьбу по дереву, витинанки, традиційну вишивку, флористику, писанки, лозоплетіння і соломоплетіння тощо.

Творча майстерня вишивальниць «Вишивана доля Вінниччини» дала можливість звернутися до одвічних джерел українського народу та помилуватися багатометровими рушниками від кожного району, які були вишиті майстринями в
кращих традиціях ручної вишивки. Центровою фігурою цієї експозиції став Подільський рушник «Вишивана доля Вінниччини». 
Творча майстерня народних умільців провела майстер-класи з різних видів народного мистецтва Вінниччини з таких видів, як гончарство, рогозо плетіння, різьба по дереву, каменотесне мистецтво, ручне ткацтво, традиційна вишивка, витинанка, соломоплетіння.
Вулиця дарів Поділля «Прийшов до нас медовий Спас» переконала вінничан та гостей у тому, що земля Вінниччини плодовита і родюча, а люди гостинні й працьовиті. Милували око і плетені тини, які композиційно оформлено з плодів, зілля, квітів, виробів ужиткового мистецтва та корзин з плодами.

Досить цікавим стало дійство Весільної левади, на якому було представлено весільні атрибути, вбрання, а також обряди, пісні, музику та народні танці у виконанні провідних фольклорних і фольклорно-етнографічних ансамблів. На весільній леваді працювали танцювальні майданчики, де грали народні аматорські гурти весільних музик області такі, як «Смерека» Піщанського РБК, «Аколада» Качківського СБК Ямпільського і «Веселі музики» Хоменківського СБК Шаргородського районів, ансамбль весільних музик Мурованокуриловецького РБК, Качанівського СБК Хмільницького району, а також інструментальні гурти «Добреграй» Калинівського РБК, «Вороновиця» Вороновицького СБК, ансамблі духових інструментів «Весільні музики» Оратівського ДМШ і Чечельницького РБК. А хореографічний колектив «Каблучок» працівників культури Мурованокуриловецького району працював із глядачами, запрошуючи їх до танців і проводячи майстер-клас з народного побутового танцю.

Додав яскравого колориту та зігрів серця відвідувачів щирою українською піснею, музикою та танцями Святковий концерт за участю кращих творчих колективів Вінниччини.


zp8497586rq
WordPress › Помилка

There has been a critical error on your website.

Learn more about debugging in WordPress.