Home Робочі групи З питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики Відбулося перше засідання Робочої групи з питань відкритості органів державної влади та...

Відбулося перше засідання Робочої групи з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики

25
0

14 травня 2012 року у приміщенні  Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення відбулося перше засідання Робочої групи з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.

Під час засіданні було розглянуто та уточнено подальший план діяльності робочої групи, який складається з 9 основоположний пунктів, що мають бути виконані протягом 2012 року. Вони стосуються питань проведення консультацій з громадськістю, доступу до публічної інформації, створення громадських рад при органах виконавчої влади, розвитку соціального партнерства між владою, бізнесом і громадянським суспільством.

Керівник робочої групи Лариси Мудрак в своєму виступі наголосила, що для отримання конкретних результатів, необхідних для подальшої роботи групи, потрібно виділити декілька головних пріоритетів. «Завданням робочої групи має бути не тільки фіксація проблем, а й їх ефективне вирішення», – зазначила керівник групи.

У процесі обговорення основним пріоритетом було визначено покращення якості роботи структурних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за напрямком «робота з громадськістю».

Серед пріоритетних напрямів діяльності робочої групи було визначено також питання доступу до публічної інформації та механізмів проведення консультацій з громадськістю.

«Насправді громадяни сьогодні очікують більш ефективного налагодження процедур консультацій з громадськістю в питанні прийняття рішень. Ми можемо запропонувати спосіб, як покращити діяльність структурних підрозділів органів державної влади відповідальних за зв’язки з громадськістю», – зазначив член робочої групи, президент творчого об’єднання «ТОРО» Олексій Хмара.

Зокрема, як зазначив керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, член робочої групи Максим Лациба: «Проблемними питанням у ефективному запровадженні Закону України «Про доступ до публічної інформації» є застосування грифу «для службового користування», оскільки відповідна постанова, яка має регулювати дане питання, експертами оцінена критично і визнана такою, що порушує доступ до публічної інформації. Невирішеною також залишилась проблема досудового захисту на інформацію та створення реєстрів публічної інформації».

Також, під час засідання робочої групи з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики було уточнено її персональний склад. Так, до роботи групи долучилися: Губерський Леонід Васильович – Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Малькова Тамара Михайлівна – Директор Міжнародної благодійної організації “Інформаційний Центр “Зелене досьє”; Гопко Ганна Миколаївна – координатор Коаліції громадських організацій та ініціатив “За вільну від тютюнового диму Україну”; Жданов Ігор Олександрович – Президент аналітичного центру “Відкрита політика”; Зубко Василь Вікторович – координатор програм Громадської організації “Центр UA”; Камінник Ігор Семенович – експерт з питань розвитку громадянського суспільства Всеукраїнського благодійного фонду “Коаліція ВІЛ-сервісних організацій”.

Previous articleСоціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича розглянули на Форумі громадських рад Луганської області «Діалог заради реформ»
Next article“Державне фінансування громадських організацій: зарубіжний досвід та рекомендації щодо впровадження в Україні”. Аналітична записка