Мінінфраструктури відкрите для співпраці щодо забезпечення належного розвитку портової галузі України. Наразі відомство розпочинає роботу над виробленням максимально дієвої глобальної стратегії розвитку вітчизняного портового комплексу та залучає громадськість до цієї роботи. Саме з цією метою упортах створюються громадські консультативні структури – Ради портів.
Відтак, приватні компанії, що займаються перевалкою вантажів у державних морських портах, мають можливість взяти участь у розробці стратегії та надати своє бачення того комплексу заходів, який, на їх думку, стимулюватиме залучення вантажопотоків та інвестицій у будівництво нових терміналів. Про це повідомив 29 травня у Одесі директор департаменту державної політики в галузі морського і річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков на нараді з керівниками стивідорних компаній Одеського порту.
«Є державне рішення підвищити конкурентоспроможність галузі, дати можливість портам розвиватися, залучати інвестиції, будувати нові термінали. Тому пропонується у тих портах, де працює приватний бізнес, створити громадські консультативні структури, основне завдання яких – участь у розробці локальних стратегій розвитку портових потужностей, які, у свою чергу, будуть покладені в основу глобальної стратегії розвитку портової інфраструктури України з урахуванням роботи як портових терміналів, так і суміжників (залізничників, автомобілістів тощо)», – відзначив Володимир Севрюков.
За його словами, найближчим часом при Міністерстві інфраструктури буде створена робоча група з розробки вищевказаної стратегії. До роботи групи, окрім фахівців міністерства, будуть залучені і начальники портів, експерти та представники бізнесу. Для того, щоб останні могли виробити консолідовану позицію з розвитку інфраструктури портової перевалки в тому чи іншому регіоні, їм наразі надається можливість увійти до складу створюваних сьогодні громадських об’єднань – Рад портів.
На завершення зустрічі начальник Одеського порту Юрій Васьков запропонував керівникам стивідорних компаній порту у п’ятиденний термін опрацювати розданий їм проект Положення про Раду Одеського порту та надати пропозиції щодо коригування документа.
Юрій Васьков наголосив: «До Ради порту може увійти будь-яка стивідорна компанія. Для цього необхідно лише її бажання, викладене у письмовій формі».
Відповідні організаційні заходи по створенню таких Рад на сьогодні проводяться як у портах Великої Одеси, так і в Миколаївському та Дунайському регіонах.
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ
http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245257629