Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук наголошує на важливості реалізації в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», покликаної забезпечити прозорість державного управління. Про це вона заявила під час другого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.
«Нам варто в Координаційній раді створити спеціальну робочу групу з координації впровадження плану реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»», – сказала Радник Президента.У свою чергу, президент творчого об’єднання «ТОРО» Олексій Хмара нагадав, що 5 квітня 2012 року Кабінет міністрів своїм розпорядженням ухвалив Національний план дій з впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», який на 80% складається з пропозицій громадськості. За його словами, цей документ без зауважень прийняв керівний комітет ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». «За змістом і якістю наш план входить до десятки найкращих серед учасників ініціативи», – додав президент ТО «ТОРО».
Він також звернув увагу на те, що Держсекретар США Гіларі Клінтон особливо відзначила українську ініціативу щодо створення єдиного порталу електронних звернень громадян, який дозволить легко отримувати інформацію від будь-якого органу публічної влади в Україні. «Низка світових фінансових організацій готові вкладати в Україну, тому що вірять – вона може належно виконати цей план. Зокрема Світовий банк готовий виділити мінімум 5 млн доларів, аби ми виконали цей план», – сказав О.Хмара.
ДОВІДКА |
«Партнерство «Відкритий уряд» (ПВУ) – багатостороння міжнародна ініціатива, метою якої є забезпечення прозорості державного управління, залучення громадян до участі у його процесах, боротьба з корупцією та використання нових технологій для покращення державного управління. Ініціатива започаткована 20 вересня 2011 року під час сесії Генеральної Асамблеї ООН, коли 8 країн-засновниць (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, ПАР, Велика Британія та США) підписали Декларацію «Відкритий уряд» та оголосили свої національні плани дій. Щоб приєднатися до ПВУ країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні Урядів, надати відповідний національний план дій (розроблений за участі представників громадянського суспільства) до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. |