Home Новини В Чернігові відбулася всеукраїнська конференція з Електронної демократії

В Чернігові відбулася всеукраїнська конференція з Електронної демократії

2
0

23 – 24 травня 2012 року в м. Чернігові відбулася всеукраїнська конференція «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір», яку спільно з партнерами провели Фонд Східна Європа та ГО «Центр «Доброчин».

Під час пленарних засідань учасники мали змогу ознайомитись, обговорити та обмінятись думками стосовно найкращого міжнародного, національного та регіонального досвіду е-врядування та е-демократії. Результати, які були представлені учасниками конференції, продемонстрували, що в Україні громадяни вже можуть використовувати наявні електронні платформи та ставати активними учасниками процесу формування політики, надавати зворотній зв‘язок та проявляти власну громадянську позицію.

Марина Ставнійчук, Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації, голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства звернулась до учасників конференції через офіційний лист, в якому зазначила, що тема запровадження в Україні  електронної демократії, є важливою не лише для держави, а й передусім для її громадян, особливо у контексті формування ефективної та дієвої національної, регіональної та місцевої політики.

“Налагодження ефективної внутрішньої комунікації між різними державними установами, в тому числі з використанням новітніх технологій, для підвищення якості адміністративних послуг, що надаються громадянам,  покращення зовнішньої комунікації між владою і населенням покликано зробити діяльність органів влади більш ефективною, прозорою та підзвітною. Електронне врядування – це також дієвий інструмент для запобігання корупції”, – відзначила Радник Президента України.

Як співпрацює влада і громадянське суспільство? Чи є зворотній зв‘язок, і чи прислухається до нього влада? Що вже зроблено в Україні? На ці питання відповідали Олеся Архипська, керівник Національного центру е-урядування, Денис Іванеско, керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України, Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень. Зокрема, йшлося про завдання центру е-урядування та його співпрацю з організаціями громадянського суспільства, перших результатів впровадження Закону України «Про публічну інформацію» та про те, як зробити цю роботу більш ефективною та результативною. Лаурі Лепік, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні, представив досвід своєї країни, де е-врядування давно вже стало нормою, увійшовши до життя кожного пересічного естонця.

Близько 80 учасників, серед яких керівники регіональних громадських організацій України, депутати місцевих рад та представники виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування обговорили широкий спектр питань взаємодії регіональної влади і громадськості. Так, досвід запровадження технологій е-урядування в Дніпропетровській області представив Олексій Вискуб, директор комунального підприємства «Головний інформаційно-комунікаційний і науково-виробничий центр» Дніпропетровської обласної ради. Міський голова Тростянця Сумської області Юрій Бова розповів про створення в місті www.Trostyanets.TV, яке допомагає отримати зворотній зв‘язок від громадян та вирішити спільними зусиллями важливі для громади проблеми. Валентина Дарнопих, керівник проектів Славутицької громадської організації “Лабораторія малого бізнесу” розповіла про важливість проекту  «Від www.slavutich.gov.ua та про започаткування нової ініціативи – « Асоціації електронних міст». У свою чергу, Михайло Золотухін з «Фонд  розвитку м. Миколаєва» розповів про результати просування технологій електронного урядування та електронної демократії в своєму місті.

На конференції також були представлені напрацювання півторарічного проекту  «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», який допоміг створити дієвий інструмент для громадськості в питаннях взаємодії з владою. Створена за результатами роботи проекту брошура дає покроковий алгоритм того, як за допомогою сайту створити ефективний інструмент взаємодії влади та громади. Одним з результатів проекту стало створення мережі «Моніторинг-Груп», коаліції громадських об’єднань з різних регіонів України, які здійснюють кампанії з громадського моніторингу та контролю за діяльністю органів влади з метою якісного виконання ними своїх повноважень. Мережа сьогодні вже об’єднала 13 регіонів України. На конференції відбулася офіційна  процедура по  прийняттю  нових учасників Мережі. Це представники Львівської, Житомирської, Херсонської та Полтавської областей.

Довідка про проект

Проект «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні» реалізується Фондом Східна Європа у співпраці з Черкаською обласною організацією Комітету виборців України і громадськими організаціями восьми регіонів України, та виконується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з метою розширення впливу громади на місцеві політичні процеси через здійснення громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів та покращення доступу громадян до інформації про роботу місцевої влади.

В рамках проекту було створено дев’ять інтерактивних веб-порталів, де розміщується інформація про склад та діяльність визначених пілотних місцевих рад. На даний час розміщено докладну інформацію про 87 місцевих  рад та створено 4671 депутатських сторінок. Перейти на регіональні портали можна через веб-сторінку www.dep.org.ua. Депутати місцевих рад мають можливість використовувати цей ресурс для інформування громадян про свою роботу, а громадяни, в свою чергу, можуть лишати відгуки та рекомендації. Крім того, в рамках проекту було проведено серію тренінгів в регіонах з питань електронної демократії, взаємодії влади і громадськості, використання нових медіа, тощо. В результаті проекту було створено коаліцію громадських організацій «Моніторинг-груп», до якої увійшли 9 регіональних партнерів проекту, та яка є відкритою до вступу нових членів.

Презентації всеукраїнської конференції «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір» – посилання для завантаження

http://dep.cn.ua/dep/news/20120524/1337872082_4781.html

Previous articleВідео стенограма першого засідання робочої групи з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики
Next articleСтворення адекватної інституційної моделі відносин влади та громадськості здатне зламати деструктивні підходи до діалогу між владою та громадянським суспільством – Марина Ставнійчук