Home Новини Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

0
0

Комітет Міністрів Ради Європи, який стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова.

Нагадаємо, що цим рішенням Європейський суд з прав людини 1відзначив 20-ти річну законодавчу прогалину в сфері свободи мирних зібрань та запропонував Україні терміново визначити вимоги до організації та проведення мирних демонстрацій, так само як і підстави для їх обмеження, та закріпити їх відповідними законодавчими актами.

Комітет міністрів Ради Європи запросив в Уряду план дій щодо виправлення вказаних недоліків, та графік виконання цього плану. В рішенні також наголошено про важливість попередження порушень свободи мирних зібрань.

Варто зауважити, що Олега Вєренцова в Європейському суді з прав людини представляв юрист Української Гельсінської спілки з прав людини в рамках Фонду стратегічних справ.

За словами директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини:

«Таке рішення Комітету Міністрів Ради Європи є очікуваним і я сподіваюсь, що найближчим часом воно повністю буде виконано Україною. Адже проблеми, які були підняті у справі Вєрецова є структурними. І, враховуючи кількість мирних зібрань, які проводяться щоденно, швидке вирішення цих проблем є вкрай важливим для українського суспільства».

Previous articleНа Луганщині створюється банк даних суспільно значущих ініціатив інститутів громадянського суспільства
Next articleСпільна резолюція EFC та DAFNE щодо законопроекту №3100