Home Новини Українська асоціації районних та обласних рад – надійний партнер у сфері міжнародного...

Українська асоціації районних та обласних рад – надійний партнер у сфері міжнародного співробітництва

26
0

2На цьому наголосив сьогодні президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, презентуючи Асоціацію під час засідання Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR).

Сергій Чернов докладно ознайомив учасників зібрання з формами міжнародної співпраці Асоціації та конкретними кроками у напрямі розширення ділових контактів:

«Включення Асоціації до реєстру європейських асоціацій і об’єднань дозволило вивести нашу діяльність на міжнародний рівень, отримавши постійне представництво в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи. В палаті регіонів Конгресу Асоціація представлена шістьма делегатами.

Співпраця з європейськими колегами здійснюється в рамках Конференції місцевих і регіональних влад країн «Східного партнерства» (CORLEAP).

25 вересня 2012 було прийнято рішення про прийняття Асоціації асоційованим членом Мережі асоціацій місцевих влад Південно-Східної Європи (NALAS). Одним із пріоритетів у своїй діяльності NALAS визначила співпрацю з обласними та районними радами України».

Говорячи про укладені угоди з міжнародними організаціями, Сергій Чернов повідомив: «Асоціацією підписано низку договорів про співпрацю як з органами місцевого самоврядування, так і з міжнародними організаціями, а також представниками мережі єврорегіонів. Серед них Угода з Програмою розвитку Організації об’єднаних націй, Меморандум про взаєморозуміння з Канадським інститутом урбаністики про виконання проекту «Регіональне врядування та розвиток» в Україні, укладено договір про співпрацю з Асоціацією міст штату Вашингтон».

За словами президента, Асоціація підтримує контакти з міжнародним фондом «Відродження», Проектом «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER [ЮНАЙТЕР]/Пакт), Фондом розвитку аналітичних центрів (Think Tank Fund [Сінк Тенк ФАНД]) Фундації відкритого суспільства, Агентством США з міжнародного розвитку USAID, Програмою Ради Європи «Посилення місцевої демократії в Україні».

«Ми покладаємо великі надії на співпрацю з колегами з Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR), як найбільшою європейською організацією, що об’єднує місцеві та регіональні органи влади. Оскільки наші цілі, бачення спільного майбутнього на тлі все більш зростаючої ролі представницької влади на місцях, фактично збігаються, наші спільні дії в значній мірі будуть сприяти втіленню в життя завдань, які всі ми перед собою ставимо», – сказав президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.