Home Новини Учасники міжнародного конгресу оцінили впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Учасники міжнародного конгресу оцінили впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

2
0

25-26 жовтня відбувся міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні», організатором якого виступило Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України. Одна із тематик Конгресу – Партнерство «Відкритий Уряд».

На офіційній церемонії відкриття Елена Панова, заступник Директора Представництва Програми Розвитку ООН в Україні, зазначила, що інформаційно-комунікаційні технології надають інструменти для досягнення сталого людського розвитку і рівності, оскільки надають послуги найбільш маргінальним групам населення та покращують прозорість і підзвітність. Відзначено активну роль Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та Національного центру електронного урядування у впровадженні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», а також поінформовано про спільні зусилля у створенні веб-порталу ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Цей портал стане потужним інструментом для поширення інформації, що стосується ініціативи і залучення суспільства до процесу прийняття рішень.

Під час онлайн включення Івар Талло, засновник Академії електронного урядування Естонії, сказав про партнерство Академії із Національним центром електронного урядування України з реалізації заходів Плану дій. Одним із напрямів співпраці є впровадження пілотного проекту «Електронний регіон – Електронна Дніпропетровщина» на виконання Меморандуму взаєморозуміння між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Національним центром електронного урядування та Академією. Проведено експертизу проекту Концепції побудови комплексної системи «Електронний регіон».

В рамках роботи секції «Партнерство «Відкритий Уряд» учасники побачили відео звернення Рауля Замбрано, Старшого радника з політики розвитку ІКТ Програми Розвитку ООН з Нью-Йорку, який наголосив на ключових елементах ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» – прозорості, підзвітності та участі, які також є принципами демократичного врядування, та ІКТ, що робить участь можливою. Україна прийняла амбіційний План дій, що вимагатиме постійно діючого моніторингу та вчасного корегування дій.

Проміжний стан реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» висвітлила Олеся Архипська, керівник Національного центру електронного урядування, заступник генерального директора з питань е-урядування ДП «Держінформресурс України». За оцінкою НЦЕУ 78% заходів Плану дій знаходяться у процесі виконання, з них біля 25% заходів вже виконано. Впровадження ініціативи – це новий формат роботи влади, взаємодії із громадянами, інститутами громадянського суспільства. Від відкритого діалогу до партнерства.

Представники Громадського партнерста на підтримку впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» представили результати громадського аудиту стану реалізації ініціативи на рівні обласних державних адміністрацій. Лариса Колос, голова правління МГО «Школа рівних Можливостей», регіональний координатор у Київській області, зазначила, що об'єктом моніторингу стали органи публічної влади місцевого рівня – обласні державні адміністрації та місцеві ради.

Джерела інформації: звіти регіональних координаторів громадського партнерства та відомості, наявні у публічному доступу. Загальний відсоток успішності становить 51,6%, з них заходи:
– забезпечення участі громадськості у врядуванні – 21,8%;
– забезпечення доступу до публічної інформації – 12,5%;
– боротьби із корупцією – 15,6%;
– впровадження адміністративних послуг – 21,8%;
– впровадження електронного урядування – 28,1%.

За рейтингом у першу п’ятірку регіонів-лідерів впровадження ініціативи входять: Вінницька, Київська, Чернігівська, Херсонська та Донецька області. Найгірше становище справ у Тернопільській, Черкаській, Закарпатській, Харківській областях та АР Крим.

Під час онлайн включення регіональний координатор ініціативи у Запорізькій області, голова правління ГО «Народний захист» Наталія Заболотна наголосила, що, на жаль, на прикладі Запорізької області розглядається негативний досвід реалізації ініціативи. У влади відсутнє розуміння необхідності відворотності змін, відсутня взаємодія із громадськістю, громадськість займається стимулюванням влади до дій замість взаємодії. Проекти громадськості на підтримку впровадження ініціативи не знаходять підтримки у влади.

Експерт з урядування та сталого розвитку проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Олена Урсу представила роботу проекту, спрямовану на впровадження елементів е-врядування в 29 містах-партнерах, а саме: створення офіційних міських веб-сторінок, впровадження систем управління якістю муніципальних послуг/ISO, створення центрів надання адміністративних послуг, впровадження електронного документообігу та підтримка веб-проектів, що базуються на краудсорсингу.

Спільну стратегію дій Міністерства культури України, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, Національного центру електронного урядування та програми «Бібліоміст» в рамках реалізації ініціативи «Бібліотеки – мости до електронного урядування» щодо забезпечення доступу громадянам України до державних онлайн ресурсів презентував директор програми «Бібліоміст» Матей Новак.

Говорячи про механізми електронної демократії, радник Голови Держінформнауки Денис Гурський, зазначив: «влада має звернути увагу на громадські ініціативи в інтернет. Створюються сотні веб-додатків, які дійсно змінюють життя людей на краще. Громадяни самі створюють та будуть створювати інтерактивні мапи проблем, рейтинги лікарів, сервіси для волонтерів. Кооперація із авторами таких веб-додатків дозволить розвинути засади прямої демократії та додати інноваційну складову розвитку «Партнерства «Відкритий Уряд»».

Під час роботи секції представлено проміжні підсумки реалізації пілотного проекту «Електронний регіон» – «Електронна Дніпропетровщина», можливості використання хмарних технологій через хмарну ініціативу Майкрософт – Відкриті Урядові Дані, а також обговорено теоретичні аспекти електронного уряду у контексті Плану дій.

На виконання Плану заходів «Партнерства «Відкритий Уряд» під час роботи секції та виставки представлено прототип офіційного веб-порталу «Партнерство «Відкритий Уряд», створеного Національним центром електронного урядування за підтримки ПРООН, державну систему електронних звернень та запитів на інформацію, систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, створених Державним підприємством «Державний центр інформаційних ресурсів України».

Пряма інтернет-трансляція, онлайн включення відбувались за підтримки генерального інтернет-партнера компанії «Адамант». Відеозвіт планується розмістити на сайті Національного центру електронного урядування.

Джерело : Національний центр електронного урядування

zp8497586rq
Previous articleКМУ предлагает согласовать законодательство с Законом об общественных объединениях
Next articleПравові можливості для формування допоміжних рівнів та органів самоорганізації у країнах Європи: досвід для України
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Помилка]]> 500