Home Новини Створення адекватної інституційної моделі відносин влади та громадськості здатне зламати деструктивні підходи...

Створення адекватної інституційної моделі відносин влади та громадськості здатне зламати деструктивні підходи до діалогу між владою та громадянським суспільством – Марина Ставнійчук

28
0

Схвалення стратегічних документів реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, створення адекватної інституційної моделі відносин влади та громадськості здатні зламати деструктивні підходи до діалогу між владою та громадянським суспільством. Про це заявила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук у своєму виступі на конференції «Перспективи демократії участі в Україні». «На сьогодні прийняття низки законодавчих актів дозволяє говорити про розширення правового поля для взаємодії органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства», – сказала вона.

За словами Радника Президента, в останній період вперше на державному рівні було здійснено комплексний аналіз стану інститутів громадянського суспільства та запропоновано Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, підготовлену Координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства та схвалену Президентом України у березні 2012 року.

М.Ставнійчук звернула особливу увагу на те, що такий ключовий пріоритет Стратегії як забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної, регіональної та місцевої політики реалізується зокрема шляхом створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави.

«Таким чином, основою положень Стратегії є «демократія участі», – наголосила Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ. За її словами, фактично йдеться про те, що держава визначає інститути громадянського суспільства як рівноправного партнера в питаннях реалізації політики розвитку громадянського суспільства.

Previous articleВ Чернігові відбулася всеукраїнська конференція з Електронної демократії
Next article31 травня 2012 – Круглий стіл «Соціальне партнерство як інструмент розвитку регіону»