Home Новини СТАВНІЙЧУК: через децентралізацію до зміцнення соборності України

СТАВНІЙЧУК: через децентралізацію до зміцнення соборності України

8
0

Під час представницького круглого столу «Шляхи реформування місцевого самоврядування в Україні», який відбувся 27-28 серпня 2012 року в м. Севастополь за підтримки Ради Європи, експерти провели було проведено серйозне обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розробленої фахівцями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з експертами Ради Європи та Адміністрації Президента України.

Виступаючи перед учасниками круглого столу Президент України в 1991-1994 роках, голова Конституційної Асамблеї Леонід КРАВЧУК зазначив, що реальна реформа місцевого самоврядування не може розглядатися у відриві від конституційного процесу. Окрім того, Перший Президент України наголосив, що розширення прав та можливостей територіальних громад має на меті не лише збалансування системи управління країною та її демократизацію, а і, до прикладу, унеможливлення подальших спекуляцій на мовній темі, створення єдиної регіональної політики, яка би об’єднувала країну. У найближчий час має бути підготовлені системні, комплексні пропозиції щодо конституційного оновлення правового регулювання питання місцевого самоврядування, що має стати орієнтиром, об’єднуючим чинником реформування місцевого самоврядування.

На думку Радника Президента України, голови Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марини СТАВНІЙЧУК, впровадженню реформи місцевого самоврядування має передувати підготовчий етап, під час якого провести системний аналіз соціально-економічних, соціально-психологічних особливостей, врахувати історичну пам'ять територій, провести комплексний аналіз запропонованих моделей обрахунку спроможності територіальних громад, запровадити відповідну законодавчу базу для розширення демократії участі. Але передовсім у владі і в суспільстві, має бути політична воля, консенсус та серйозна громадська підтримка майбутньої реформи. Підтримуючи тези Леоніда Кравчука, Марина СТАВНІЙЧУК зазначила, що суть майбутньої реформи може бути виражена в формулі: від децентралізації до зміцнення соборності України.

Експерт Ради Європи, професор Університету Париж І Пантеон-Сорбонна, експерт Ради Європи Жерар Марку відзначив, що запропонований проект Концепції є більш збалансований та має чіткі стратегічні цілі, порівняно з попередніми редакціями. Також професор Марку вказав на фінансовому боці реформи. Під час напрацювання нормативної бази реформи варто врахувати систему стимулів для територіальних громад, яка чітко вказує на переваги реформи, а також слід мати кількарічний кошторис вартості реформи.

zp8497586rq
Previous articleЕксперти розглянули шляхи реформування місцевого самоврядування в Україні
Next articleМетою реформи місцевого самоврядування має стати доступність та якість публічних послуг
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Помилка]]> 500