Home Новини Сергій Чернов: Розвинена місцева демократія — основоположний фактор розвитку України

Сергій Чернов: Розвинена місцева демократія — основоположний фактор розвитку України

1
0

Таке переконання висловив голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, доповідаючи сьогодні з питання місцевої та регіональної демократії на засіданні Моніторингового комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яке проходить в м. Ванн (Франція).

Сергій Чернов підкреслив, що керівництво України твердо стоїть на позиціях децентралізації, передачі повноважень в регіони і зміцнення місцевого самоврядування.

«Підготовку та реалізацію Плану заходів щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні здійснює створена в уряді з ініціативи Президента спеціальна робоча група, яка займається підготовкою відповідних законопроектів, в тому числі «Про основи територіального устрою України» та «Про засади державної регіональної політики». Прийняття цих законів має сприяти взаємозв’язку та узгодження середньо-і довгострокових стратегій, планів і програм розвитку, як на державному, так і регіональному рівні», – зауважив він.

На думку голови Харківської обласної ради, домогтися істотних успіхів у розвитку місцевої демократії можна тільки за умови підвищення рівня самосвідомості та відповідальності громад за розвиток належних їм територій і власний добробут. Один з можливих і вже зарекомендували себе шляхів досягнення цієї мети – участь громад в міжнародних проектах і програмах надання технічної допомоги.

«Ми чітко усвідомлюємо, що розвинена місцева демократія є основоположним фактором для подальшого просування України на шляху до створення справді демократичної держави та інтеграції в європейське співтовариство. Вперше за 20 років незалежності регіональний розвиток і зміцнення місцевого самоврядування опинилися серед пріоритетів державної політики. Тому ми зацікавлені у співпраці зі структурами, мета яких розвиток і підтримка місцевої демократії», – підкреслив Сергій Чернов, завершуючи виступ.

Previous articleКорпоративне волонтерство – як бізнес і НУО можуть порозумітися?
Next articleВпровадження механізмів впливу органів самоорганізації населення на забезпечення мешканців якісними житлово-комунальними послугами