Home Новини Сергій Чернов презентував Українську Асоціацію районних та обласних рад на засіданні Ради...

Сергій Чернов презентував Українську Асоціацію районних та обласних рад на засіданні Ради європейських муніципалітетів і регіонів

24
0

1В рамках засідання Комітету з формування політики Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR), що відбувається сьогодні у Парижі, розглядались запити щодо вступу нових членів до цієї найбільшої організації, яка об’єднує місцеві та регіональні уряди Європи.

До CEMR входять понад 50 асоціацій міст, муніципалітетів та регіонів із 37 країн. Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов презентував Асоціацію, яка до сьогодні була в числі претендентів на вступ до Ради європейських муніципалітетів і регіонів.

Як повідомив Сергій Чернов іноземним колегам, Українська асоціація включає в себе Верховну Раду Автономної Республіки Крим, всі обласні ради та 385 районних рад (понад 80% від загальної кількості) України.

«Заснований за участю Асоціації Конгрес місцевих і регіональних влад України дозволяє нам погоджувати наші дії із колегами з національних асоціацій міст, селищних і сільських рад у рамках єдиного муніципального руху», – зазначив Сергій Чернов.

Поміж основних здобутків Асоціації Сергій Чернов виділив її значний внесок у процес децентралізації влади, розвиток місцевої демократії, вдосконалення законодавчої бази, а також регіонального державного будівництва:

«За активної нашої участі відбувалася підготовка тексту чинної Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також цілого комплексу інших нормативно-правових документів, що регулюють діяльність представницької влади на місцях і сприяють регіональному розвитку.

Асоціація активно працює над подальшим удосконаленням законодавчого поля. З цією метою було підготовлено та направлено до Уряду, попередньо винесений на обговорення у всіх областях і схвалений ними, проект Концепції територіальної організації влади та реформи місцевого самоврядування.

Також Асоціація представлена в консультативно-дорадчих органах при законодавчій і виконавчій гілках влади. Представники Асоціації працюють у Конституційній Асамблеї України, готуючи проект змін до Основного Закону, що відповідатимуть вимогам Європейської хартії місцевого самоврядування».

Наголошуючи на постійному пошуку Асоціацією нових форм роботи і співпраці, Сергій Чернов резюмував: «Наше сьогодення з його кризовими явищами і викликами спонукає нас до консолідації інтелектуальних і технічних ресурсів, створення нових ринків праці та збуту в єдиному європейському просторі заради достойних умов життя наших народів».

Previous articleПрезентація нового закону Про громадські об’єднання
Next articleУкраїнська асоціації районних та обласних рад – надійний партнер у сфері міжнародного співробітництва