Home Новини Розвиток місцевої демократії в Україні сприятиме асоціації з ЄС – президент комітету...

Розвиток місцевої демократії в Україні сприятиме асоціації з ЄС – президент комітету регіонів

15
0

У роботі Конференції місцевих і регіональних влад країн Східного партнерства взяв участь президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Просування принципів демократії на місцевому, регіональному рівні є важливим фактором розвитку демократичної України, що сприятиме укладанню Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це заявила в середу на брифінгу президент Комітету регіонів ЄС Мерседес Брессо, повідомляє власний кореспондент ІА «УКРІНФОРМ».

«Очевидно, що забезпечення демократичних процесів на місцевому, регіональному рівні є фундаментальним чинником для просування асоціації між Україною та Євросоюзом, що також покликана сприяти подальшій повній інтеграції держави», – сказала М.Брессо, зауваживши, що розвиток демократії в державі може бути забезпечено лише з одночасним дотриманням принципу «демократії на місцях».

«Ми вважаємо, що демократія повинна починатися на місцях. Тому ми працюємо разом з нашими країнами-партнерами з метою сприяння побудові демократії на місцевому, регіональному рівнях», – також підкреслила вона, говорячи про мету засідання Конференції регіональних і місцевих органів влади для Східного партнерства (CORLEAP), яке проходило 30 травня  в Брюсселі під егідою Комітету регіонів ЄС.

Як зазначила президент Комітету регіонів, розвиток демократії в регіональному вимірі має відбуватися одночасно з процесами децентралізації влади, у тому числі з отриманням місцевими органами влади більших повноважень з управління фінансовими ресурсами.

Ресурс

Previous articleДецентралізація як стимул до розвитку територій: заможними мають бути всі
Next articleРегіональну політику необхідно вибудувати таким чином, щоб створити рівні умови для кожної території і населення, що на ній проживає