Home Робочі групи З питань дослідження стану громадянського суспільства Робоча група з питань дослідження громадянського суспільства Координаційної Ради підготує об’єктивні дані...

Робоча група з питань дослідження громадянського суспільства Координаційної Ради підготує об’єктивні дані про стан громадянського суспільства в Україні

35
0

Про це було наголошено на засіданні робочої групи з питань дослідження громадянського суспільства Координаційної Ради з питань розвитку громадянського суспільства під час першого засідання групи 22 червня 2012 року.

Члени Робочої групи від громадськості та органів влади долучаться до підготовки необхідних документів на виконання завдань Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженого Указом Президента № 212 від 24 березня 2012 року. Зокрема, потрібно розробити та запровадити допоміжні рахунки національних рахунків для характеристики інститутів громадянського суспільства. Дані впровадження варто робити для того, щоб вести об’єктивні облік, моніторинг та оцінку статистичних даних про інститути громадянського суспільства, що діють у всіх інституційних секторах.

Як зазначив керівник робочої групи, заступник Керівника ГУ з питань конституційно-правової модернізації АПУ Віталій Кулик: «На сьогодні Державний комітет статистики  надає не репрезентативні дані про стан громадянського суспільства в Україні. Тому потрібно застосовувати практику створення допоміжних (сателітних) національних рахунків. Таку можливість передбачають і методики державної статистики України. Тут просто потрібно взяти рекомендації ООН – і запровадити їх в Україні».

Серед інших завдань, покладених на робочу групу, є підготовка аналітичної доповіді про стан розвитку громадянського суспільства. Дана доповідь має бути розроблена разом з експертами Національного інститут стратегічних досліджень.

Також, в кінці року, буде проведення міжнародна конференція, на якій будуть обговорюватися питання впровадження європейських стандартів щодо взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства.

За підсумками засідання робочої групи було також затверджено план подальшої діяльності групи.

___________________

Додаткову інформацію про склад Робочої групи та План виконання першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні дивіться у прикріплених файлах:

  1. Склад Робочої групи з питань дослідження громадянського суспільства
  2. План виконання першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні – Робоча група з питань дослідження громадянського суспільства