Фінансова підтримка всеукраїнських громадських організацій інвалідів та ветеранів має відбуватися на конкурсних засадах. Про це йдеться у рекомендаціях Робочої групи з питань фінансової підтримки ІГС, їх оподаткування та залучення до надання соціальних послуг Координаційної Ради з питань розвитку громадянського суспільства щодо внесення змін до Постанови КМУ №1049 від 12.10.2011 про порядок проведення конкурсу для розподілу державної фінансової підтримки для громадських організацій та творчих спілок.
Як відомо, наразі близько 20 одних і тих самих всеукраїнських громадських організацій інвалідів з року в рік отримують увесь фонд бюджетних коштів для підтримки таких організацій. За два роки цей фонд збільшився вдвічі – з 30 млн грн у 2010 році до 66 млн грн у 2012, а кількість організацій, які отримували підтримку – з 18 до 21. До 55% коштів, що виділяються таким організаціям, використовується на офісні витрати та винагороди працівникам організацій. Ефективність використання бюджетних коштів для підтримки таких організацій викликає ряд питань.
Для порівняння: серед видатків Держбюджету у 2012 році передбачено лише близько 9 млн грн для підтримки творчих спілок у сфері ЗМІ, преси, державних музичних колективів та лише близько 10 млн для фінансової підтримки молодіжних та дитячих організацій. Жодна із цих категорій організацій не має права спрямувати бюджетні кошти для покриття адміністративних витрат.
Члени робочої групи переконані, що ГО, які отримують державну фінансову підтримку, мають безпосередньо працювати із цільовими групами, а не просто існувати на бюджетні кошти. Саме тому конкурсний порядок розподілу коштів та підтримка проектної діяльності має поширюватися на громадські організації інвалідів та ветеранів.
Рекомендаціями робочої групи також передбачено уточнити процедури проведення конкурсу, зокрема критерії та порядок оцінки конкурсних пропозицій.