Home Рішення Рішення п’ятого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

Рішення п’ятого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

14
0

Рішення п’ятого засідання

Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

(18 квітня 2013 року)

 

1.         Доповідь щодо стану розвитку громадянського суспільства в Україні.

Доповідає:

А.В.ЄРМОЛАЄВ – Директор Національного інституту стратегічних досліджень.

РІШЕННЯ:

1) Схвалити Доповідь щодо стану розвитку громадянського суспільства в Україні.

2) Звернутися до Президента України з пропозицією визначити Доповідь щодо стану розвитку громадянського суспільства в Україні як додаток до щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України.

 

 2.        Щодо стану реалізації Закону України «Про громадські об’єднання».

Доповідає:

О.М.СЕМЬОРКІНА – директор Департаменту легалізації об’єднань громадян, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформагентств Державної реєстраційної служби України;

Співдоповідач:

Т.Г.ЯЦКІВ – керівник програм правової підтримки громадської організації «Центр громадської адвокатури».

РІШЕННЯ:

1) Взяти до відома інформацію про стан реалізації Закону України «Про громадські об’єднання».

2) Доручити голові Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства М.І.Ставнійчук звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою невідкладно внести до Верховної Ради України проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (у зв’язку з прийняттям Закону України “Про громадські об’єднання”)” до Верховної Ради України.

 

3.         Щодо створення та діяльності громадських рад, утворених при центральних і місцевих органах виконавчої влади, а також пропозицій щодо комплексу системних заходів з удосконалення їх роботи, у тому числі в частині вдосконалення правового регулювання процедур взаємодії громадських рад та органів виконавчої влади.

Доповідає:

Н.В.ОКША – заступник директора Департаменту інформації та комунікації з громадськістю, завідуюча відділом комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

РІШЕННЯ:

1) Взяти інформацію Н.В.Окші до відома.

2) Доручити голові Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства М.І.Ставнійчук звернутися до Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо невідкладного усунення недоліків у формуванні та роботі громадських рад.

3) Підтримати пропозиції Уряду щодо необхідності невідкладного удосконалення Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

 

 4.        Інформація про стан ухвалення програм розвитку громадянського суспільства в областях.

Доповідає:

А.О.КРАСНОСІЛЬСЬКА – експерт Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

РІШЕННЯ:

1) Взяти інформацію А.О.Красносільської до відома.

2) Доручити голові Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства М.І.Ставнійчук звернутися до голів Дніпропетровської, Донецької, Черкаської обласних державних адміністрацій та голів Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької обласних рад з проханням вжити термінових заходів щодо розробки та ухвалення відповідних регіональних програм розвитку громадянського суспільства.

 

5.         Щодо стану підготовки змін до законодавства щодо свободи мирних зібрань.

Доповідає:

М.І.СТАВНІЙЧУК – Голова Координаційної ради, Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України;

Співдоповідач:

Р.В.РОМАНОВ – керівник програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

РІШЕННЯ:

1) Підтримати в цілому проект Закону України “Про свободу мирних зібрань”, підготовлений громадськістю спільно з експертами Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

2) Звернутися до народного депутата України, члена Координаційної ради Ю.Р.Мірошниченка та інших народних депутатів України від різних політичних сил з проханням внести проект Закону України “Про свободу мирних зібрань” на розгляд Верховної Ради України.

 

6.         Щодо об’єднання робочої групи Координаційної ради з питань інформаційної політики і громадянської освіти та робочої групи Координаційної ради з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики.

Доповідають:

С.О.СОШИНСЬКИЙ – секретар робочої групи з питань інформаційної політики і громадянської освіти;

Т.А.ГУЗЕНКО – член робочої групи з питань інформаційної політики і громадянської освіти;

Л.М.МУДРАК – голова робочої групи з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики.

РІШЕННЯ:

1) Підтримати пропозицію щодо об‘єднання робочої групи Координаційної ради з питань інформаційної політики і громадянської освіти та робочої групи Координаційної ради з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики.

2) Секретарю робочої групи Координаційної ради з питань інформаційної політики і громадянської освіти С.О.Сошинському до 31 травня 2013 року подати матеріали щодо складу та результатів роботи цієї групи за 2012 рік Л.М.Мудрак, як голові робочої групи Координаційної ради з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики і громадянської освіти.

 

 

 

Голова Координаційної ради

з питань розвитку громадянського суспільства                                                                     М.Ставнійчук

 

Previous articleЗаява УГСПЛ щодо поширеної в пресі інформації про позицію Спілки по свободі мирних зібрань
Next articleКоординаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства првітала форум Союзу азербайджанської молоді України