Home Рішення Рішення четвертого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

Рішення четвертого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

28
0

Рішення четвертого засідання

Координаційної ради з питань розвитку

громадянського суспільства

 

(11 грудня 2012 року)

1.    Щодо виконання Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та про проект Плану заходів на 2013 рік.

Доповідає:

М.І.СТАВНІЙЧУК – Голова Координаційної ради, Радник Президента України – Керівник Головного управління   з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України.

РІШЕННЯ: Взяти до відома Доповідь Голови Координаційної ради.

        Погодитиcь з пропозицією Кабінету міністрів України щодо перенесення термінів виконання завдань Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, а саме: підпункту 2 пункту 1; підпункту 4 пункту 1; підпункту 6 пункту 1; підпункту 9 пункту 1; підпункту 2 пункту 3.

       Головам робочих груп Координаційної ради забезпечити в межах своєї діяльності узагальнення роботи за 2012 рік, здійсненої на підставі Плану першочергових заходів, та надати відповідні матеріали до Робочої групи з питань дослідження стану громадянського суспільства, а також внести пропозиції щодо проекту Плану заходів щодо реалізації положень Стратегії у 2013 році. Відповідні пропозиції внести до 28 грудня 2012 року.

 2.  Щодо стану підготовки до впровадження Закону України “Про громадські об’єднання”.

 Доповідає:

О.В.ЗЕРКАЛЬдиректор  Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України.

РІШЕННЯ: Взяти до відома інформацію, надану Міністерством юстиції України.

       Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням вжити термінових заходів щодо направлення проекту Закону України “Про громадські об’єднання” до Верховної Ради України у встановленому порядку, а також щодо ухвалення необхідних підзаконних актів на виконання зазначеного Закону, а саме: Постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Порядку ведення Реєстру громадських об’єднань та обміну відомостями між Реєстром громадських об’єднань і Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»; Постанови Кабінету Міністрів України «Про реєстрацію символіки громадського об’єднання»; Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразків свідоцтв про реєстрацію громадського об’єднання як громадської організації чи громадської спілки та про акредитацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації»; Постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»; Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження форм документів, надання (надсилання) яких встановлено Законом України «Про громадські об’єднання»; Наказу Міністерства юстиції України “Про внесення змін до деяких наказів Міністерства юстиції України”.

3.  Щодо створення та діяльності громадських рад, утворених при центральних і місцевих органах виконавчої влади, а також пропозицій щодо комплексу системних заходів з удосконалення їх роботи, у тому числі в частині вдосконалення правового регулювання процедур взаємодії громадських рад та органів виконавчої влади.

 Доповідають:

Л.М.МУДРАКголова робочої групи Координаційної ради з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики;

М.В.ЛАЦИБАсекретар робочої групи Координаційної ради з питань правового забезпечення діяльності інститутів громадянського суспільства.

РІШЕННЯ: Взяти до відома інформацію щодо створення та діяльності громадських рад, утворених при центральних і місцевих органах виконавчої влади.

         Робочій групі Координаційної ради з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики напрацювати пропозиції щодо комплексу системних заходів з удосконалення роботи громадських рад, утворених при центральних і місцевих органах виконавчої влади, у тому числі в частині вдосконалення правового регулювання процедур взаємодії громадських рад та органів виконавчої влади.

 4.  Щодо пропозицій про внесення змін до Закону України “Про волонтерську діяльність”.

          Доповідають:

Т.Г.ЯЦКІВкерівник програм правової підтримки громадської організації “Центр громадської адвокатури”;

Т.Л.ЛЯХголова робочої групи Координаційної ради з питань благодійництва та волонтерства.

РІШЕННЯ: Згідно підпункту 1 пункту 3 Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні направити до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змісту змін до Закону України “Про волонтерську діяльність”, а також звернутися до народних депутатів України – членів Координаційної ради з проханням зареєструвати законопроект щодо внесення змін до зазначеного закону у Верховній Раді України.

Голова Координаційної ради з питань

розвитку громадянського суспільства                                         М.Ставнійчук

Previous articleПрезидент надає великого значення ролі громадянського суспільства в розвитку країни – М.Ставнійчук
Next articleПроект регіональної Програми розвитку громадянського суспільства презентовано на засіданні Ради регіонів Луганської області