На цьому завданні державної та регіональної влади акцентував сьогодні увагу президент української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в Брюсселі, виступаючи на Конференції «Місцеві та регіональні аспекти Східного партнерства».
Сергій Чернов підкреслив необхідність проведення в країні адміністративно-територіальної реформи: незважаючи на те, що чисельність сільського населення за період з 1991 по 2011 рік зменшилася на 2,5 мільйона чоловік, а 558 сільських населених пунктів було виключено з облікових даних, кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць.
На його думку, більш чіткими мають бути критерії розмірів населених пунктів (сіл, селищ, міст). «В Україні: 93 міста мають населення менше 10 тис. жителів, разом з тим 47 селищ міського типу мають населення понад 10 тис. жителів», – сказав Сергій Чернов.
Як зазначив президент Української асоціації районних та обласних рад, першим кроком до реалізації адміністративно-територіальної реформи стане прийняття проекту закону «Про об’єднання територіальних громад», який регламентує процеси укрупнення муніципальних одиниць, те, що на практиці застосовується в країнах Європи вже не перше десятиліття і набуває особливої актуальності на тлі кризових явищ в глобальній економіці.
«Ми бачимо своїм завданням вибудувати регіональну політику таким чином, щоб створити рівні умови для кожної території і населення, що на ній проживає, де громадам буде належати активна роль в управлінні власними територіями, а регіональні виборні органи влади, наділені широкими повноваженнями, стануть основними суб’єктами і провідниками державної регіональної політики», – підкреслив Сергій Чернов і висловив упевненість у тому, що плідна співпраця місцевих і регіональних влад країн Східного партнерства сприятиме обміну передовим досвідом, укладенню довгострокових угод, а головне їх реалізації на території наших країн і матиме в перспективі стратегічне значення.