Home Новини Рада Європи сприятиме активізації демократичних процесів в Україні на місцях – Ставнійчук

Рада Європи сприятиме активізації демократичних процесів в Україні на місцях – Ставнійчук

1
0

1Конгрес місцевих та регіональних влад готовий активніше підтримати масштабну реформу системи місцевого самоврядування, що нині повноцінно розгортається в Україні.

Про це повідомив 20 березня в Страсбургу виконавчий секретар Палати регіонів Конгресу Деніс Губер під час робочого візиту радника Президента України – керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марини Ставнійчук.

Під час переговорів керівники Конгресу висловили розуміння особливої важливості такої реформи в Україні, спрямованої не тільки на зміну відносин між центральними і місцевими органами влади, а також на зміцнення демократичних процесів на місцях і успішну реалізацію конституційної реформи. Представники Ради Європи заявили, що зможуть у подальшому надавати необхідне сприяння ініціаторам та гарантам перетворень, оскільки в цих сферах відчутний певний прогрес, завершено підготовку концепції реформи місцевого самоврядування в Україні, яку почнуть втілювати ближчим часом після затвердження.

Як підтвердила в інтерв’ю УКРІНФОРМУ Марина Ставнійчук, сторони дійшли згоди щодо принципової важливості залучення додаткових коштів для реалізації нових проектів з місцевого самоврядування в рамках Плану дій Ради Європи для України (на 2011-2014 роки). За інформацією радника Президента України, детальніше можливість з концентрації коштів України та РЄ буде розглянуто в Брюсселі 26-27 березня під час семінару з питань імплементації Плану дій, у якому візьмуть участь представники українських міністерств та відомств, що безпосередньо запроваджують план дій.

Як стало відомо кореспондентові УКРІНФОРМУ, питання про акумуляцію додаткових зусиль та фінансових ресурсів також буде обговорено під час проведення в Києві Координаційного комітету Ради Європи з питань імплементації Плану дій орієнтовно у травні цього року.

Нагадаємо, Конгрес місцевих та регіональних влад є установою, що представляє місцеві та регіональні влади сорока семи держав-членів Ради Європи. Він складається з двох палат: Палати місцевих влад та Палати регіонів. Конгрес проводить свої пленарні засідання в Палаці Європи в Страсбурзі, де знаходиться його постійний секретаріат.

Джерело

Previous articleНаціональний центр електронного урядування України відзначено країнами Східного Партнерства та Росії за успіхи у втіленні глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
Next articleІнформаційна довідка щодо стану реєстрації громадських об'єднань