Home Новини Прозорість та підзвітність діяльності НУО підвищує довіру

Прозорість та підзвітність діяльності НУО підвищує довіру

Успішна діяльність будь-якої громадської організації залежить від рівня професіоналізму її працівників. З 5 по 6 липня 2012 року представник Центру «Доброчин», Наталія Максименко, прийняла участь в тренінгу з публічної звітності неурядових організацій «Удосконалення прозорості та підзвітності організацій громадянського суспільства в Україні».

Тренінг був організований координатором проектів ОБСЄ в Україні в місті Одеса.

На сьогодні рівень довіри до організацій громадянського суспільства в нашій країні залишається досить низьким. Оскільки важливими чинниками їх суспільного визнання є відкритість та прозорість діяльності, то і мета тренінгу – сприяння прозорості та підзвітності неурядових організацій шляхом покращення навичок з написання ефективних публічних звітів.

Під час заходу експерт ОБСЄ Ян Баддінг з Нідерландів ознайомив представників українських організацій третього сектору з голландським досвідом побудови громадянського суспільства. В доповіді йшлося про типи організацій громадянського суспільства, їх функції та професійний розвиток. Важливим інструментом заручення довірою до таких організацій з боку держави, політичних та ділових кіл, а також громади, є публічна звітність про результати своєї діяльності.

Протягом двох днів учасники систематизували знання з публічної звітності, вивчили структуру, обов’язкові складові річного публічного звіту та принципи і підходи до викладення інформації, адже публічний звіт є стратегічним документом, який, з одного боку, інформує громадськість про досягнення організації, її внесок у розвиток суспільства, а з іншого, дозволяє проаналізувати та осмислити власну діяльність та визначити перспективу розвитку.

Автор : Наталія Максименко