Home Новини Програма розвитку громадянського суспільства має з’явитися у кожному регіоні

Програма розвитку громадянського суспільства має з’явитися у кожному регіоні

27
0

Усі обласні державні адміністрації, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також Рада Міністрів АРК мають розробити регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства до 31 грудня 2012 року.

Таке доручення дає План першочергових заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, затверджений Указом Президента України №212/2012 від 24 березня 2012 року.

Основним завданням таких програм має стати створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні.

Завдяки програмам регіональні органи виконавчої влади та інститути громадянського суспільства зможуть отримати додаткові кошти для:

– проведення публічних громадських консультацій щодо питань соціально-економічного розвитку, а також щодо проектів актів регіонального та державного рівнів;

– підтримки на конкурсних засадах соціальних проектів громадських та благодійних організацій;

– підтримки роботи громадських рад;

– створення ресурсних центрів для розвитку місцевих ІГС;

– навчань для державних службовців та ІГС щодо використання інструментів громадської участі у формуванні та реалізації державної політики.

Подібні програми розроблені та діють вже у восьми областях України: Одеській (для виконання програми передбачено 2 млн 68 тис. грн), Вінницькій (3 млн грн), Полтавській (2 млн 744 тис. грн), Сумській (1 млн 575 тис. грн), Київській (окреме фінансове забезпечення не передбачено), Чернігівській (446 тис. грн), Херсонській (1 млн 749,9 тис. грн) та Кіровоградській (1 млн 56 тис. грн).

Регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства можуть стати фінансовим та організаційним інструментом для вирішення усіх основним проблем середовища для діяльності ІГС на регіональному рівні. Для цього зацікавленим громадським активістам необхідно долучитися до процесів розробки проектів програм та запропонувати органам виконавчої влади завдання та заходи, адекватні потребам місцевої громадськості.

Проекти програм сприяння розвитку громадянського суспільства Херсонської, Кіровоградської, Вінницької та Одеської областей були розроблені за експертної підтримки Українського незалежного центру політичних досліджень. Зокрема, із програмою Вінницької області можна ознайомитись (у додатку).

УНЦПД готовий надати консультації та методичну підтримку органам влади та інститутам громадянського суспільства з питань розробки та запровадження регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства. Для цього звертайтесь до Максима Лациби maxim@ucipr.org.ua та Анастасії Красносільської anastasia@ucipr.org.ua. Контактний телефон: (044) 279 24 35.

Джерело : УНЦПД

Додатки : Інформація   ( Вінницька-область.doc, 136 Kb )

Previous article30 травня 2012 – Круглий стіл «Громадянська освіта в Україні: державна стратегія і практика реалізації»
Next articleВідбулося засідання робочої групи з питань інформаційної політики та громадянської освіти