Home Новини Проект регіональної Програми розвитку громадянського суспільства презентовано на засіданні Ради регіонів Луганської...

Проект регіональної Програми розвитку громадянського суспільства презентовано на засіданні Ради регіонів Луганської області

19
0

На Луганщині триває обговорення проекту регіональної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області на 2013 – 2015 роки «Діалог заради реформ: прозора влада та активна громада».

21 грудня поточного року в м. Краснодоні відбулось засідання Ради регіонів Луганської області. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Пристюк, голова облради Валерій Голенко, а також представники керівництва міст та районів області.

У ході засідання було презентовано проект регіональної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області на 2013 – 2015 роки. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Марія Борзенко зазначила, що такої уваги до розвитку інститутів громадянського суспільства в регіонах, як протягом останніх двох років, не було ніколи.

«Лише у 2012 році Президентом та Урядом було прийнято низку важливих документів та зроблено вагомі кроки на шляху до демократизації всіх сфер життя і збільшення прозорості органів влади: приєднання України до реалізації Міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», схвалення Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергових заходів щодо її реалізації», – зазначила Марія Борзенко. Ключовим моментом, за її словами, стала поява можливості всебічної підтримки ІГС шляхом прийняття відповідних регіональних програм.

Марія Борзенко розповіла про основні напрямки проекту Програми, що розроблений управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації спільно з громадською радою при ОДА. «Проект Програми обговорено під час засідань громадської ради при облдержадміністрації, членами рад при райдержадміністраціях та виконкомах міськрад, в ході прес-конференції, у соціальній мережі Facebook, внаслідок чого ми маємо повноцінний проект Програми, в якому відображено максимум пропозицій та позитивного досвіду. Однак, головне, що ми маємо, – це підтримку громадськості та готовність до спільної реалізації Програми», – відзначила вона.

Марія Борзенко підкреслила, що в сучасних умовах для забезпечення прозорості роботи органів влади необхідно активніше використовувати інтернет-ресурси і можливості соціальних мереж.

Під час заходу голова облдержадміністрації Володимир Пристюк відзначив: «Нам не потрібна пасивна інертна маса. Там де є життя, є протиріччя – це нормально. Так що всі активні члени громади повинні працювати на благо Луганщини». Голова ОДА доручив міським головам та головам райдержадміністрацій посилити взаємодію з громадськими радами при органах виконавчої влади.

Previous articleРішення четвертого засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства
Next articleУ МОНмолодьспорті обговорюють проект Концепції громадянської освіти та виховання в Україні