Home Головне Прес-реліз: створення комісії з координації впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» в Україні

Прес-реліз: створення комісії з координації впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» в Україні

30
0

Головна мета міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” – сприяння прозорості державного управління, боротьба з корупцією та активізація більш широкого залучення до цих процесів представників громадянського суспільства.

Президент України В. Ф. Янукович взяв участь в інавгураційній церемонії Партнерства у м. Нью-Йорку 22 вересня 2011 року та підтвердив готовність України приєднатися до зазначеної ініціативи.

Наприкінці 2011 року Уряд України та Громадянське партнерство “Відкритий Уряд” розпочали паралельну роботу над Планом дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”, де містилися б чіткі зобов’язання України перед Партнерством щодо відкритості влади, боротьби з корупцією, забезпечення належного урядування тощо.

За словами Радника Президента України, Голови Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марини СТАВНІЙЧУК, членство в Партнерстві “Відкритий Уряд” передбачає проведення широких консультацій з громадськістю з метою як інформування про зобов’язання уряду перед ініціативою “Партнерство “Відкритий уряд”, так і створення відкритого форуму для проведення регулярних консультацій з громадськістю з питань впровадження ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд”. Таким форумом стала Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.

 

Саме спільними зусиллями Кабінету Міністрів України та Координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України було розроблено План дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”, який включено до ТОП-10 найкращих планів країн-членів Ініціативи.

Марина СТАВНІЙЧУК зазначила, що 24 квітня 2012 року Координаційна рада ухвалила рішення створити у своєму  складі спеціальну комісію з координації впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» в Україні. Це з одного боку спростить комунікацію між урядовцями та громадянським суспільством в даному питанні, а з іншого – дозволить в короткий строк (до 1 червня 2012 року) спільними зусиллями підготувати Імплементаційний план Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», який міститиме максимально конкретизовані завдання та терміни їхнього виконання.

План дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” ґрунтується на положеннях Плану першочергових заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, яка затверджені Указом Президента України №212/2012.

Зокрема на опрацюванні робочих груп Координаційної ради перебувають такі питання як здійснення заходів щодо прийняття законів України про благодійництво і благодійні організації; про свободу мирних зібрань; місцевий референдум; внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення тощо.

В переліку питань, над якими буде працювати Координаційна рада є і “громадянська економіка”, зокрема сприяння імплементації в Україні Ініціативи щодо прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) відповідно до її критеріїв;  запровадження системи доброчесності державних закупівель тощо.

  Контактна інформація

01220, м.Київ, вул.Банкова, 11, Адміністрація Президента України

Тел. (38044) 255-6160, 255-6181, факс (38044) 255-6542

e-mail: pr_stavniichuk@apu.gov.ua