Home Новини План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку...

1Президент України Віктор Янукович підписав Указ про План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, що свідчить про системну роботу влади з впровадження механізмів співпраці держави та громадянського суспільства. Про це заявила голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марина Ставнійчук.

«Приступаючи до реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, Координаційна рада ставила перед собою досить амбітні плани. Нам вдалося зрушити з місця питання вдосконалення правового регулювання діяльності громадських об’єднань та благодійних організацій, створено основи для державного стимулювання громадянського сектору. Проте є позиції, робота над якими потребує продовження», – зазначила Марина Ставнійчук.

За словами голови Координаційної ради, План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства спрямований на створення сприятливого законодавчого середовища для утворення та функціонування інститутів громадянського суспільства.

Забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави також визначені Главою держави у Плані серед пріоритетних завдань, що мають бути реалізовані у цьому році.

Окрім того, у Плані передбачені й інноваційні ідеї. Зокрема, Кабінету Міністрів доручено розробити та схвалити стратегію сприяння розвитку соціальної відповідальності бізнесу, яка передбачає залучення держави в системну роботу українських компаній зі становлення та розвитку соціально-відповідального бізнесу.

Знайшли своє відображення в Плані і позиції, спрямовані на вдосконалення існуючих механізмів демократії участі на місцях, зокрема вже до кінця 2013 року передбачено завершити роботу над законопроектами про місцевий референдум, громадські слухання та прозорість використання публічних коштів, зазначила Марина Ставнійчук.