Home Новини Питання розвитку громадянського суспільства – у фокусі кожного органу виконавчої влади

Питання розвитку громадянського суспільства – у фокусі кожного органу виконавчої влади

12
0

12 листопада 2013 року відбулося громадське обговорення проекту Порядку планування та моніторингу Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Захід проведено Українським незалежним центром політичних досліджень спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект Порядку має на меті поставити питання сприяння розвитку громадянського суспільства на порядок денний діяльності кожного органу виконавчої влади через підготовку щорічних планів дій та звітів про результати діяльності. Плани базуватимуться на завданнях Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, тобто включатимуть не тільки консультації з громадськістю, але і створення умов для фінансової стабільності НУО тощо. Розробка проект Порядку передбачена Планом заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженим Указом Президента України від 25 червня 2013 року №342/2013.

Під час обговорення громадські експерти погодилися із необхідністю розробки Порядку і запропонували вагомі уточнення щодо залучення громадськості до планування та моніторингу діяльності органів влади у розвитку громадянського суспільства, а також щодо предмету моніторингу. Більшість громадських пропозицій враховано Міністерством юстиції України.

Представники органів влади, зокрема Секретаріату КМУ та Адміністрації Президента України, виступили за необхідність визначення центрального органу виконавчої влади, який забезпечуватиме узагальнення планів та звітів органів виконавчої влади щодо сприяння розвитку громадянського суспільства. Утім, наразі центральні органи влади не досягли згоди щодо того, хто має виконувати таку роботу.

Міністерство юстиції планує подати проект Порядку на розгляд Кабінету Міністрів України до 15 листопада 2013 року.