Home Новини Останній підзаконний акт, який звільнить телекомблагодійність від податків

Останній підзаконний акт, який звільнить телекомблагодійність від податків

Український форум благодійників наближається до завершення адвокаційної кампанії з впровадження текстових і голосових благодійних повідомлень. Що зараз у роботі?

Останній підзаконний акт, який звільнить телекомблагодійність від усіх податків і зборів, – це зміни до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг (Постанова Кабінету Міністрів України № 295 від 11.04.2012).

Механіка телекомблагодійності

Місяць тому проект змін розглянула і схвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Головні новації змінених Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг – це виписані механізми використання благодійних СМС і текстових повідомлень для користувачів і операторів послуги. Зокрема, у проекті постанови йдеться про те, що:
– сума телекомпожертви буде відраховуватись від авансу абонента;
– оператор списуватиме вартість пожертви з рахунку абонента лише після того, як відправить йому повідомлення про призначення і суму благодійного внеску та отримає згоду абонента;
– оператор повідомляє про списану на благодійність суму після того, як абонент відправив благодійне повідомлення;
– оператор зв’язку не бере комісії з благодійних СМС і голосових повідомлень.

Наразі проект постанови проходить узгодження в центральних органах виконавчої влади, після чого буде документ буде ухвалений Кабінетом Міністрів.

Що вже зроблено на рівні роботи з урядом

14 лютого 2017 р. уряд вніс зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій. Постанова звільняє благодійні текстові або голосові повідомлення від сплати 7,5% їх вартості на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Український форум благодійників зобов’язався до липня 2017 року узгодити в секторі благодійності, серед телекомоператирів та органів влади і передати до Кабінету Міністрів України всі необхідні для запуску телекомблагодійності нормативно-правові акти, а також супроводжувати їх проходження в уряді. Про це ми публічно оголосили у грудні 2016 року, коли 4 оператори зв’язку підписали Меморандум щодо сприяння розробці та впровадженню Всеукраїнської платформи публічного збору благодійних пожертв за допомогою засобів телекомунікацій. Тоді було оприлюднено Дорожню карту запровадження телекомунікаційної благодійності в Україні.