Home Новини Навіщо громадській організації публічне звітування?

Навіщо громадській організації публічне звітування?

50
0

На питання представників громадських організацій Луганської та Дніпропетровської області відповідали експерти ОБСЄ України та Нідерландів 2-3 липня 2012 р. в м. Дніпропетровськ.

Таким питанням задається чи не кожна неприбуткова організація. А ще: Як написати річний звіт? Кому його буде цікаво читати? Чи треба друкувати річний звіт? І якщо треба, то в якій кількості?

Річний звіт – річ, безперечно, хороша і потрібна, але він вимагає чимало праці, часу і коштів. І це можуть собі дозволити далеко не всі некомерційні організації. По-перше, річний звіт – задоволення дороге, а бюджет некомерційної організації чітко обмежений. По-друге, для написання річного звіту, від продумування концепції до публікації, потрібно від 9 до 15 місяців значних зусиль, при тому, що в невеликій некомерційної організації співробітники не мають можливості витрачати на це сто відсотків робочого часу.
То все ж таки, чи потрібно громадській організації звітувати?

На ці та інші питання представників громадських організацій Луганської та Дніпропетровської області відповідали експерти ОБСЄ України та Нідерландів.

Публічний річний звіт НГО – це історія розвитку організації, її досягнення за минулий рік.
На семінарі наша організація дізналася, що, публічний річний звіт НГО вирішує декілька питань:
– донести до читача всю інформацію про організацію, яка свідчить про те, що ця організація прозора і ефективна;
– інформувати громадськість про вклад організації в розвиток громади;
– продемонструвати значимість та надійність організації донорам, колегам, клієнтам та потенційним партнерам.

У річному звіті відображені місія організації, напрями діяльності, структура, керуючий орган, історія організації, проведені за звітний період заходи, джерела фінансування і річний фінансовий звіт. Крім основної інформації в нього включаються «історії успіху», плани на майбутнє, відповіді на найбільш актуальні питання. Іншими словами, річний звіт об’єднує в собі кілька форм текстів. І саме це робить річний звіт унікальним комунікаційним засобом.

Таким чином, річний звіт вдало поєднує не тільки факти, а й свого роду рекламу, яка впливає на імідж організації, а значить, і на її подальший успішний розвиток.

Джерело : НГО “Наш дім – Сватівщина”

Автор : Кузовеніна Наталія, Лазаренко Алла

Previous articleПрозорість та підзвітність діяльності НУО підвищує довіру
Next articleНУО зможуть надавати соціальні послуги населенню за рахунок бюджету