Home Новини Належна реалізація положень Закону України «Про громадські об’єднання» є запорукою демократичного розвитку...

Належна реалізація положень Закону України «Про громадські об’єднання» є запорукою демократичного розвитку громадянського суспільства в Україні

37
0

15 листопада 2013 року відбулося засідання Робочої групи з моніторингу стану виконання Закону України «Про громадські об’єднання» та Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» при Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства.

Представниками громадськості та органів державної влади, які входять до складу Робочої групи, розглянуті питання щодо стану виконання Закону України «Про громадські об’єднання». Предметом обговорення також були питання щодо необхідності удосконалення нормативно-правого забезпечення порядку утворення та діяльності інститутів громадянського суспільства, а також питання забезпечення органами державної влади неухильного дотримання вимог Закону та інших нормативно-правових актів у сфері розвитку громадянського суспільства.

Членами робочої групи звернуто увагу на необхідність виконання вимог підпункту 1 пункту 14 Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про громадські об’єднання». Згідно з цими вимогами Кабінет Міністрів України зобов’язано у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Закону. Встановлений Законом строк виконання цієї вимоги, визначений для Кабінету Міністрів України, минув ще у серпні 2012 року.

Досі залишається невирішеним питання нормативно-правового регулювання порядку діяльності місцевих осередків громадських об’єднань, які мають статус юридичних осіб, у період до приведення їх статусу у відповідність до Закону (протягом п’яти років).

Членами робочої групи також була приділена увага питанням необхідності забезпечення належного функціонування Реєстру громадських об’єднань. Представники інститутів громадянського суспільства окреслили коло проблем, які сьогодні наявні у роботі Реєстру громадських об’єднань. Зокрема це стосувалося параметрів пошуку у реєстрі, обміну відомостями між Реєстром громадських об’єднань та Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців тощо.

Значна частина зауважень представників інститутів громадянського суспільства – членів Робочої групи була взята до уваги. За наслідками запропоновані шляхи вирішення окремих проблем, що виникають при реалізації положень Закону.

У ході засідання розглянуто також положення підзаконних нормативно-правових актів, зміни до яких підготовлені та знаходяться на розгляді.

кипр виза

Previous articleІнформаційний бюлетень “Регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства: кращі практики”.
Next articleПитання розвитку громадянського суспільства – у фокусі кожного органу виконавчої влади