Home Новини Національний центр електронного урядування України відзначено країнами Східного Партнерства та Росії за...

Національний центр електронного урядування України відзначено країнами Східного Партнерства та Росії за успіхи у втіленні глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

15
0

816ee333d4845ca897dc16bd1ac8d7ee15 березня у Києві відбулася підсумкова зустріч партнерів у впровадженні глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (Open Government Partnership) у країнах Східного Партнерства та Росії.

Під час заходу було названо представників урядових структур кожної з країн Східного Партнерства за успіхи у втіленні ініціативи. Від України відзначено Національний центр електронного урядування. Олеся Архипська, директор Національного центру електронного урядування, зазначила: «Партнерство «Відкритий Уряд» – насамперед нагода модернізувати наші країни. Перший етап втілення ініціативи для України був вдалим. OGP – молода ініціатива, а незалежна Україна – молода країна. Жодна країна не ставала демократичною та відкритою за кілька років. Якщо нам насамперед вдасться змінюватися самим, і тим самим змінювати країну, а також демонструвати нові механізми та формати діяльності, координації, партнерства, то ми працюємо недаремно».

За висновками експертів, серед країн можна визначити флагманів – Молдову та Грузію, де імплементація OGP характеризується активними діями влади, прийняттям якісного законодавства, а також високим рівнем комунікації між владою та громадянським суспільством, та “відстаючі” – Вірменія, Азербайджан, Україна та Росія. Другій групі, в свою чергу, характерні такі проблеми, як невисокий рівень зацікавленості в ініціативі зі сторони громадянського суспільства (Вірменія), недостатня комунікація між НУО та владою (Росія, Україна), відсутність політичної волі (Вірменія, Азербайджан, Україна та Росія), а також низька якість розробленого в рамках національного плану законодавства (Азербайджан, Україна).

За словами президента Transparency International Україна Олексія Хмари, OGP – це насамперед бажання влади бути відкритою, реальна участь та залученість громадян в процес прийняття рішень, а також активні громадяни, які готові користуватися наявними інструментами та даними. Говорячи про результати проекту, експерт нагадав, що під час започаткування партнери ставили перед собою три ключові цілі – розпочати реальні перетворення в країнах, створити дієві платформи для діалогу влади та громадянського суспільства, а також розробка інструментів для втілення ініціативи. Як відзначив О. Хмара, певною мірою зазначені завдання було виконано. Відображатися ж успіхи та досягнення кожної з країн будуть на сайті, який буде презентовано наприкінці місяця. Зокрема на ньому розміщуватимуться усі прийняті основні офіційні документи з теми OGP, прийняті в кожній з країн; активності громадянського суспільства, успішні практики, а також інформція про експертів.

Інформація про хід реалізації ініціативи доступна на офіційному веб-сайті «Партнерство «Відкритий Уряд» – http://ogp.gov.ua , який розроблено Національним центром електронного урядування за підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України» та Програми Розвитку ООН в Україні. Веб-сайт надає можливість інтерактивної взаємодії членів Координаційної ради між собою та із громадянами України.

Для довідки: 20 вересня 2011 року в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започаткували міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд», підписавши Декларацію «Відкритий Уряд». Президент України В.Ф. Янукович взяв участь в інавгураційній церемонії Партнерства у м. Нью-Йорк та підтвердив готовність України приєднатися до ініціативи. Партнерство спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні. Станом на лютий 2013 року 58 країн підтвердили намір приєднатися до ініціативи.

Координаційну раду з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» очолює віце-прем’єр-міністр України К.І. Грищенко, до складу якої увійшли представники державних органів влади, громадських рад та інститутів громадянського суспільства.

Під головуванням Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України В.П. Семиноженка утворено Міжнародну раду представників міжнародних організацій та інституцій, що працюють в Україні та підтримали впровадження ініціативи, до складу якої увійшли: Програма Розвитку ООН в Україні, Представництво Світового Банку в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», ОБСЄ, Фонд «Східна Європа», Програма «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів – IREX, Програма сприяння Парламенту в Україні, Національний демократичний інститут, Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» та компанія «Майкрософт Україна».

Джерело – http://dknii.gov.ua/

Previous articleВідкритий уряд в пострадянських країнах – міф, що починає ставати реальністю
Next articleРада Європи сприятиме активізації демократичних процесів в Україні на місцях – Ставнійчук