Home Новини На ІV Міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток громадянського суспільства: духовність і право” обговорили...

На ІV Міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток громадянського суспільства: духовність і право” обговорили шляхи співпраці між органами державної влади та представниками інститутів громадянського суспільства

21
0

m_DSC_3639Належна реалізація положень Закону України «Про громадські об’єднання» з метою забезпечення демократичних засад організації діяльності інститутів громадянського суспільства в Україні, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України. Це один із основних лейтмотивів ІV Міжнародної науково-практичній конференції “Розвиток громадянського суспільства: духовність і право”, яка відбулася 26-29 вересня 2013 року в Івано-Франківській області.

У конференції взяли участь представники органів державної влади, міжнародних організацій, представники вітчизняних та зарубіжних інститутів громадянського суспільства.

Результативний діалог органів державної влади з інститутами громадянського суспільства є одним з пріоритетних напрямків розвитку громадянського суспільства. Положення Закону України «Про громадські об’єднання» створюють умови демократичних засад утворення та діяльності інститутів громадянського суспільства. Таким чином, можна зазначити, що держава гарантувала законодавче нормативно-правове забезпечення передумов розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні. при цьому враховані українські традиції та кращі зарубіжні практики у цій сфері.

«Прагнення України реформувати ту чи іншу сферу відбуваються не тому, що Україна напередодні Вільнюського саміту, а тому, що в країні сильний рух по привнесенню міжнародних механізмів, загальновизнаних стандартів, в першу чергу європейських, над цим працює наша організація, над цим працює Рада Європи. Це реальність українського життя. І дуже важливо підкреслити, що рушійним механізмом у прагненні до міжнародної, європейської інтеграції є громадянське суспільство», – зазначила під час виступу Координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Мадіна Джарбусинова.

Учасники конференції обговорили актуальні питання розбудови громадянського суспільства в Україні, поділилися досвідом налагодження співпраці між органами державної влади та громадськими організаціями.

Піднімалися питання реалізації Закону України «Про громадські об’єднання». Особлива увага була приділена практиці реалізації положень закону щодо утворення та реєстрації громадських об’єднань, а також про їх права та діяльність. При обговорені зазначалося про необхідність дотримання встановлених законом засад взаємодії громадських об’єднань з органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування.

Підсумки конференції заплановано використати при підготовці коментарів до Закону України «Про громадські об’єднання», а також для розробки рекомендацій щодо вдосконалення Реєстру громадських об’єднань в Україні.

У конференції взяли участь керівництво Державної реєстраційної служби України, представник Адміністрації Президента України, члени Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Голова Івано-Франківської обласної ради, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Мадіна Джарбусинова, Президент Міжнародної Академії духовних наук (міжнародної наукової громадської організації) Лариса Безукладова, Президент Європейської Бізнес Асамблеї (Оксфорд) Антон Саввов, Президент Клубу Ректорів Європи (Оксфорд) Віл Гудхейер, Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, а також понад 100 експертів та громадських активістів. Також запрошені доповідачі з Нідерландів, Грузії та Російської Федерації.