16 квітня 2013 р. у приміщенні Адміністрації Президента України відбулося чергове засідання робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.
На початку засідання Робоча група розглянула та затвердила план власної діяльності на поточний рік. Було вирішено, що цього року окрім питань, які відносяться до сфер
и відповідальності Робочої групи згідно із Стратегією державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні (забезпечення супроводження у Верховній Раді України проектів законів про місцевий референдум, про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення, розроблення та подання в установленому порядку проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція), вдосконалення правового регулювання процедур проведення загальних зборів (конференцій) жителів територіальної громади за місцем проживання тощо), певна увага буде приділена іншим питанням. Зокрема, заплановано обговорити стан впровадження Закону України «Про громадські об’єднання», регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства, а також ознайомитися із Концепцією модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в України, яка була напрацьована Комісією з питань адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування Конституційної Асамблеї України.
Робоча група розглянула інформацію Ігоря Когута та Олександра Заславського про стан підготовки законопроекту «Про місцевий референдум» (№0867) до другого читання. Члени Робочої групи були проінформовані про те, що коаліція громадських організацій на чолі із Лабораторією законодавчих ініціатив завершила роботу щодо напрацювання пропозицій до тексту законопроекту, який був розглянутий Верховною Радою України у першому читання. В цілому, Робоча група із певними рекомендаціями підтримала напрацювання представників громадськості, але вирішила повернутися до розгляду цього питання після завершення діяльності спеціальної робочої групи, створеної з цього питання Комітетом з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України. Було вирішено звернутися до голови цього Комітету ВРУ Давида Жванії із пропозицією долучити до доопрацювання законопроекту «Про місцевий референдум» членів Робочої групи Сергія Чернова, Ігоря Когута та Олександра Заславського.
Аналогічне рішення було ухвалено і щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення» (№0866), який також готується до другого читання. Основна дискусія серед присутніх точилася навколо питання про доцільність детальної регламентації на рівні законів форм участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики чи про необхідність врегулювання цих питань у статутах територіальних громад. Робоча група рекомендувала Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування залучити Максима Лацибу, Ігоря Когута та Андрія Крупника до процесу доопрацювання цього законопроекту.
Не менш жвавим було обговорення і текстів проектів Законів України “Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання” та «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція), які були представлені керівником робочої підгрупи, директором Програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” Олексієм Орловським. Ці законопроекти було розроблено експертами Всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самоорганізації населення” та пройшли широке обговорення протягом останніх декількох років серед громадськості. За підсумками дискусії Робоча група ухвалила рішення підтримати ці законопроекти та рекомендувати їх до розгляду на одному з найближчих засідань Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства для остаточного їх затвердження та подальшого подання у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України.