Home Новини Мінсоцполітики спростить оформлення гуманітарної допомоги?

Мінсоцполітики спростить оформлення гуманітарної допомоги?

гуманітарна допомога

15 березня 2017 року відбулося чергове засідання тематичної робочої групи при Міністерстві соціальної політики України. Учасники обговорили основні недоліки проекту Переліку документів для визнання вантажів, коштів та послуг гуманітарною допомогою:

1. Проектом наказу передбачалося, що іноземний донор має оформлювати документи згідно з українським законодавством (печатка, вихідний номер тощо). У більшості країн такі вимоги до оформлення документів відсутні.

2. Щоб кошти і послуги в Україні були визнані гуманітарною допомогою, слід було б надавати державі список кінцевих набувачів – фізичних осіб як доказ адресності допомоги.

3. Переформульовано декілька положень проекту наказу, щоб уникнути двозначності та різночитань. Міністерство соціальної політики України прийняло всі зауваження робочої групи

. Днями на сайті міністерства має з’явитися оновлений Перелік документів для визнання вантажів, коштів та послуг гуманітарною допомогою для громадського обговорення. Ми одразу поінформуємо вас про суть змін, можливість долучитися до дискусії і про наші подальші дії для спрощення роботи гуманітарних місій в Україні. Хто входить до робочої групи «гуманітарки» при Мінсоцполітики? 6 грудня 2016 року на засіданні Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України посадовці спільно з представниками громадськості вирішили створити робочу групу за участі представників сектору благодійності при Міністерстві соціальної політики України для спільного опрацювання змін у законодавстві про гуманітарну допомогу.

Відповідальною особою від громадськості призначена директор Українського форуму благодійників, член Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України Анна Гулевська-Черниш. На виконання Рішення Координаційної ради, з 1 березня 2017 року робоча група опрацьовує основні зміни, яких потребує українське законодавство у сфері гуманітарної допомоги. До складу робочої групи від сектору благодійності увійшли представники Українського форуму благодійників, МБФ «Карітас України», БФ «Розвиток України», БФ Ігоря Палиці «Тільки разом», Національний комітет Товариства Червоного Хреста України та інші.

Як поліпшити законодавство про «гуманітарну»: пропозиції робочої групи

1. Розробка форми Єдиного звіту про розподіл гуманітарної допомоги, передбаченого ст.. 11 ЗУ «Про гуманітарну допомогу».

2. Внесення змін до Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного Банку щодо реалізації ЗУ «Про гуманітарну допомогу», затвердженого постановою КМУ №241.

3. Розробка Переліку документів для визнання вантажів, коштів та послуг гуманітарною допомогою.

4. Розробка пропозицій щодо внесення змін у чинний ЗУ «Про гуманітарну допомогу».

5. Розробка пропозицій щодо законодавчого врегулювання гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях.

Наступне засідання робочої групи заплановано на кінець березня 2017 року. Оголошення про чергове засідання з’являються на сайті Мінсоцполітики у розділі “Гуманітарна допомога”.

WordPress › Помилка

На сайті виникла критична помилка.

Дізнайтеся більше про усунення неполадок WordPress.