Home Новини Марина Ставнійчук: На сьогодні сформувався громадський консенсус щодо необхідності проведення реформи місцевого...

Марина Ставнійчук: На сьогодні сформувався громадський консенсус щодо необхідності проведення реформи місцевого самоврядування

21
0

На сьогодні в Україні сформувався громадський консенсус щодо необхідності проведення реформи місцевого самоврядування та визначена загальна модель цієї реформи.

Про це заявила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук під час Міжнародного круглого столу з питань розвитку інституційних спроможностей асоціацій органів місцевого самоврядування, який відбувся 16 листопада у Львові.

«Правове регулювання та практики місцевого самоврядування не задовольняють сучасні потреби України та не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році. Більш того, останнім часом значна частина нормативно-правових новацій у цій сфері суперечить визначеним Главою держави пріоритетам реформи місцевого самоврядування та призводить до розбалансування системи врядування на місцях», – сказала Радник Президента.

З огляду на це, зазначила вона, а також виходячи зі стратегічного плану модернізації країни, Президент доручив підготувати проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та План першочергових заходів її реалізації. М.Ставнійчук нагадала, що в липні 2012 року Адміністрація Президента спільно з Мінрегіонбудом, представниками асоціацій органів місцевого самоврядування, незалежними експертами, а також за підтримки Ради Європи, утворила Робочу групу з розробки зазначених документів, яка фактично завершила відповідну роботу.

Радник Президента зазначила, що презентація проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні відбулася 21 вересня на засіданні Конституційної Асамблеї – і члени Асамблеї підтримали проект.

«У процесі роботи над проектом Концепції реформування місцевого самоврядування ще раз переконалася, що проведення консультацій органів державної влади з асоціаціями органів місцевого самоврядування формує попит на експертне супроводження ухвалення рішень у сфері місцевого самоврядування. Тобто відбуватиметься інтелектуалізація політики на регіональному та місцевому рівнях», – підкреслила Марина Ставнійчук.

Previous articleВступне слово Прем’єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 14 листопада 2012 року
Next articleУряд схвалив законопроект щодо створення тристоронніх соціально-економічних рад міст та районів