Home Новини Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства розглянула проект Концепції реформи місцевого...

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства розглянула проект Концепції реформи місцевого самоврядування

5
0

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства на своєму засіданні 24 квітня розглянула проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – документ розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ за підтримки Ради Європи.

За словами Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марини Ставнійчук, запропонована Концепція ґрунтується на громадівському принципі організації місцевого самоврядування.«Фундаментальною основою майбутньої реформи є вдосконалення механізмів місцевої демократії участі, посилення ролі органів самоорганізації населення, розширення форм та методів залучення громадян до розробки та прийняття управлінських рішень на місцях», – зазначила М.Ставнійчук.

Члени Координаційної ради також заслухали експертний висновок Ради Європи щодо проекту Концепції, який презентував професор Університету Париж І Сорбонна-Пантеон, експерт Програми РЄ Жерар Марку. Як зазначається у висновку, документ загалом відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування та попереднім рекомендаціям Ради Європи.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства в цілому схвалила проект Концепції та рекомендувала Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ внести його на розгляд Уряду – після доопрацювання згідно з рекомендаціями Ради Європи та кращими європейськими практиками у сфері місцевого самоврядування.