Home Новини Конгрес Ради Європи обговорив стан місцевої та регіональної демократії в Україні

Конгрес Ради Європи обговорив стан місцевої та регіональної демократії в Україні

21
0

231 жовтня 2013 року під час пленарного засідання 25-ї сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи одне з питань було присвячене моніторингу стану місцевої та регіональної демократії в Україні. Участь в обговоренні також взяв президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

З доповідями щодо місцевої та регіональної демократії в Україні виступили представники моніторингової місії Марк Куулс (Бельгія) та Паскаль Манжин (Франція).

Вони акцентували увагу на позитивних змінах, які відбуваються в Україні у напрямі реалізації основних положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Також відзначалися проблеми, які є в більшій чи менший мірі у всіх країнах Європи, щодо децентралізації в фінансовій сфері, над якими регіонам слід наполегливіше працювати з Урядом України.

Підкреслювалась позитивна роль діалогу центральної і регіональної влади, діяльність таких інститутів як Рада регіонів, Конституційна Асамблея, Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, а також підвищення значення співпраці між різними рівнями влади та громадами, громадськими організаціями асоціацій органів місцевого самоврядування України.

Резолюція, яка ухвалювалась після обговорення доповідей моніторингової місії, отримала майже одностайну підтримку з боку членів Конгресу з усіх країн Європи.

Джерело – www.oblrada.kharkov.ua