Home Новини Кількість вакансій на ринку праці громадських організацій стрімко знизилась

Кількість вакансій на ринку праці громадських організацій стрімко знизилась

14
0

Згідно із дослідженням (http://gurt.org.ua/uploads/news/files/2013-9/half%20annual%20results(1).pdf) Міжнародного кадрового порталу hh.ua  за підсумками першого півріччя 2013 року на ринку праці в Україні, незважаючи на непросту економічну ситуацію, ринок праці показує позитивну динаміку. Негативна динаміка (зниження кількості пропозицій) помітна лише в трьох сферах, серед яких – для співробітників некомерційних організацій.

dynamika

ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

Любов Паливода, Президент Творчого центру ТЦК:

Зниження кількості пропозицій для співробітників громадських організацій зумовлене перш за все відсутністю фінансів на утримання персоналу. Ця тенденція спостерігається протягом останніх 3х років. Організацій громадянського суспільства (далі ОГС) або скорочують свою діяльність, або набирають волонтерів. Ця тендеція зберігатиметься поки у ОГС не буде конкурентних послуг, які вони можуть запропонувати державі, бізнесу, громадянам, та поки держава не делегуватиме надання частини послуг (не лише соціальних) ОГС.

Основна проблема ОГС на цей момент – це те, що одна із двох головних функцій ОГС (адвокасі та надання послуг), а саме надання послуг не отримало належної уваги ні самих ОГС, ні держави, ні донорів. Це може може суттєво вплинути на весь сектор ОГС, коли він залишиться без підтримки.

Алла Волошина, старший аналітик Transparency International Україна:

На мою думку причин є кілька: Перша причина. Фінансування ОГС. Традиційно фінансування ОГС отримують від донорів чи бізнесу, або ж власна господарська діяльність. Щодо донорів, то тут ми бачимо тенденцію зменшення фінансування громадських ініціатив. Донори почали спрямовувати свої зусилля на такі екзотичні для нас країни, як Сірія, Бірма тощо, де із демократією точно є проблеми. Громадські організації  могли розраховувати на підтримку від малого та середнього бізнесу. Наразі цей сегмент або немає вільного ресурсу (малий бізнес), або фінансує свої кишенькові організації (великий бізнес). На підтримку громадян можуть розраховувати тільки невідкладні ініціативи: дати якісь кошти на лікування або поставити вікна в дитячому садочку. Власна господарська діяльність громадських організацій ускладнена законодавчо, на жаль.

Друга причина: розчарування у самій громадській діяльності. Як правило, громадські активісти мають кар’єрний успіх в інших сферах.

Третя причина: професіоналізація неурядових організацій, коли важливою є не кількість людей, які працюють в команді, а їхня якість.

На мою думку, щоб тенденції змінити треба, по-перше, адвокатувати законодавчі зміни, які б спрощували для ГО ведення власної господарської діяльності, по-друге, важливо, щоб в команді неурядової організації працював професійний журналіст. Тоді результати роботи не губляться.

http://gurt.org.ua/news/recent/19336/