Home Новини Інститут Медіа Права запрошує звертатися за правовою допомогою

Інститут Медіа Права запрошує звертатися за правовою допомогою

1
0

Інститут Медіа Права відкриває Фонд захисту права на доступ до інформації. Фонд створено з метою забезпечення належного функціонування Закону України «Про доступ до публічної інформації». Кожен, чиє право на доступ до інформації було порушене, матиме змогу безоплатно отримати допомогу фахівця для юридичного супроводу своєї справи. Оплата праці фахівців здійснюватиметься за кошти Фонду.

Для отримання правової допомоги у судовому захисті порушених прав і свобод потрібно звернутися до Фонду із відповідною заявою. Рішення про надання юридичного супроводу у судових справах щодо доступу до інформації приймається Наглядовою радою Фонду.

При обранні судових справ, юридичний супровід яких фінансуватиметься з Фонду, Наглядова Рада буде керуватися наявністю законних підстав для захисту позиції позивача і дотриманням процесуальних строків на звернення до суду. Наглядова Рада також братиме до уваги наслідки, які мало для заявника порушення права на інформацію, а також системність подібних порушень в Україні і потенційний вплив цієї справи на вдосконалення інформаційного законодавства.

Юридичний супровід справ за підтримки Фонду здійснюватимуть фахівці, які входять до Мережі захисників права на доступ до інформації, що була утворена навесні 2012 року в рамках проекту Інституту Медіа Права «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації».

Для того, щоб звернутися до Фонду за допомогою у судовому оскарженні, необхідно направити на адресу zahyst@medialaw.kiev.ua заяву та необхідні супровідні матеріали. Супровідними матеріалами можуть бути копія запиту, копія відповіді на запит, копія рішення суду. В темі листа необхідно вказати «Судова справа».

Завантажити бланк заяви.

За детальною інформацією звертайтесь до координатора Мережі Анни Балацької – anna@medialaw.kiev.ua, +380(44)2846164.

Метою проекту «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації», що здійснюється Інститутом Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», є гарантування правового захисту права кожного на доступ до інформації. 

Previous articleНа річницю Чорнобильської катастрофи громадські організації розкажуть про ядерні загрози
Next articleСуспільство стає вимогливішим, а держава бачить у правах людини загрозу власній ефективності