Громадські експерти запропонують органам влади способи їх залучення до надання соціальних послуг та розширення можливостей їхньої фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів.
Про це домовилися члени Робочої групи з питань державної фінансової підтримки ІГС, їх оподаткування та залучення до надання соціальних послуг Координаційної Ради з питань розвитку громадянського суспільств під час першого засідання групи 25 травня 2012 року.
Члени Робочої групи від громадськості візьмуть на себе підготовку проектів актів на виконання завдань Плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженого Указом Президента № 212 від 24 березня 2012 року.
Зокрема, будуть підготовлені рекомендації щодо:
– розширення сфери застосування конкурсів для розподілу коштів фінансової підтримки ІГС (проект змін до Постанови КМУ від 12 жовтня 2011 року № 1049;
– розширення кола ІГС, які мають право на отримання фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів та забезпечення конкурсного порядку розподілу таких коштів (проект змін до Бюджетного кодексу України);
– запровадження механізму державного замовлення на надання об’єднаннями громадян соціальних послуг на конкурсних засадах;
– фінансової підтримки проектів громадських та благодійних організацій у межах регіональних цільових програм сприяння розвитку громадянського суспільства;
– вдосконалення системи фінансової підтримки ІГС за рахунок бюджетних коштів загалом, зокрема у частині визначення обсягів такої підтримки.
Особливу увагу робоча група приділить питанням залучення ІГС до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.
Як зазначали секретар робочої групи, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Красносільська та директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш: «Метою реформи має бути повноцінне залучення ІГС до надання не лише додаткових, але і гарантованих державною соціальних послуг. При цьому необхідно забезпечити рівні можливості для ІГС, бюджетних та інших установ щодо доступу до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів та запровадити прозорі конкурентні процедури визначення надавачів таких послуг».
Розробка проектів актів, зокрема щодо внесення змін до Постанови КМУ № 1049 та до Бюджетного кодексу, здійснюватиметься за безпосередньої участі робочої групи. Згоду щодо цього висловили представники у групі як центральних органів виконавчої влади, так і громадські експерти.
Додаткову інформацію про склад Робочої групи та План виконання першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні дивіться у прикріплених файлах: