Home Новини Денис Іванеско: Завдяки Закону «Про доступ до публічної інформації» кількість інформаційних запитів...

Денис Іванеско: Завдяки Закону «Про доступ до публічної інформації» кількість інформаційних запитів від ЗМІ зросла у 20 разів

5
0

За рік дії Закону «Про доступ до публічної інформації» кількість інформаційних запитів від представників ЗМІ до Адміністрації Президента України зросла в 20 разів. Про це заявив Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Денис Іванеско.

«Раніше від журналістів до АПУ щороку надходило 20-25 інформаційних запитів, максимальна їх кількість сягала 30 на рік. Їх тривалий час розглядали, і якщо журналіст отримував відповідь раніше, ніж на 30-й день, це було великою вдачею. З початку роботи нового Закону у травні 2011 року і до 1 червня 2012 року до нас надійшло 437 запитів від представників ЗМІ. Майже на всі протягом 5 днів було надано відповіді. Це означає, що завдяки Закону Адміністрація Президента надала журналістам у 20 разів більше потрібної їм інформації», – наголосив він.

За словами Дениса Іванеска, частка журналістських запитів у загальній кількості запитів громадян становить близько 10%. Таке саме співвідношення спостерігається в інших центральних і місцевих органах виконавчої влади.

Так, із 33350 інформаційних запитів, що протягом року надійшли до центральних органів виконавчої влади й обласних держадміністрацій, 3731 запит (тобто 11%) надіслали представники ЗМІ. За словами Д.Іванеска, висока кількість журналістських запитів свідчить про популярність і затребуваність Закону насамперед для ініціаторів його ухвалення – активних журналістів. Він додав, що Закон «Про доступ до публічної інформації» полегшив роботу медіа. «Якщо раніше журналістам, які займалися розслідуваннями або готували аналітичні матеріали, було важко знайти позицію влади з гострих питань і дотриматися таким чином журналістського стандарту про «баланс думок», то зараз їхній запит означає по суті пропозицію владі бути представленим у матеріалі», – сказав Керівник Головного управління.

Він також наголосив, що Закон став важливим джерелом для отримання журналістами інформації, яка раніше приховувалася або доступ до якої був суттєво обмежений. Тепер завдяки відповідям на інформаційні запити у ЗМІ з’явилося багато резонансних публікацій, а суспільство дізналося про факти, які раніше залишалися невідомими.

Водночас, зазначив Д.Іванеско, рік дії Закону розвіяв міф, що він буде суто «журналістським» – стане інструментом виключно для задоволення потреб ЗМІ. «Цього не сталося. Хоча Закон лобіювали журналісти, медіа-юристи та громадські активісти, насправді ним більше користуються фізичні особи. Адже, за його нормами, будь-яка особа має право поставити запитання владі та отримати відповідь. На долю громадян припадає 70% від усіх запитів. Декому з них завдяки новому закону вдалося розшукати інформацію, яку вони не могли отримати роками», – повідомив він.

За словами Керівника Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ, Президент покладає великі сподівання на повноцінну й ефективну реалізацію в Україні норм Закону «Про доступ до публічної інформації». «Глава держави розраховує, що цей Закон зробить роботу влади більш відкритою та відповідальною перед суспільством, зменшить поле для корупції та зловживань з боку чиновників через неможливість приховати інформацію про розпорядження бюджетними коштами і майном та змінить на краще суспільні відносини у сфері надання державних послуг громадянам», – наголосив Д.Іванеско.

Прес-служба Президента України Віктора Януковича

http://president.gov.ua/news/24538.html

Previous articleПлан виконання першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні
Next articleРЕЗОЛЮЦІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ «Громадські ради – перший рік діяльності: підсумки, проблеми та перспективи»