Home Новини Чепак: За рік роботи “Відкритої розмови” 116 звернень розглянуто, 34 – вирішено

Чепак: За рік роботи “Відкритої розмови” 116 звернень розглянуто, 34 – вирішено

0
0

Програма “Відкрита розмова” підбиває підсумки своєї діяльності за рік роботи. За цей час учасники програми вжили низку заходів для поліпшення умов роботи ЗМІ, які отримали позитивні оцінки як самих представників медіа, так і впливових міжнародних правозахисних організацій.

Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів стала “круглим столом”, за яким представники влади та громадськості можуть обговорити “гострі” питання роботи мас-медіа, спільно виробити правила та поради щодо співпраці журналістів і владних органів.

За рік роботи відбулося вісім публічних засідань Міжвідомчої робочої групи, на яких детально розглядались найбільш резонансні справи та обговорювались найактуальніші питання роботи журналістів в Україні.

За результатами обговорень ухвалювалися спільні рекомендації учасників, покликані покращити умови роботи журналістів і запобігти будь-яким непорозумінням у майбутньому.

Із лютого 2012 року при Міжвідомчій робочій групі почав працювати міжвідомчий комітет з оперативного реагування на конфлікти за участю представників ЗМІ. Комітет створено з метою швидкої реакції на повідомлення про випадки порушення прав журналістів в Україні, оперативного вивчення ситуацій та опрацювання усіх відповідних звернень. Міжвідомча група на засіданнях розглядає справи, які потребують широкого публічного обговорення, а комітет займається всіма поточними питаннями.

Станом на 1 липня 2012 року до Міжвідомчої робочої групи надійшло загалом 116 звернень, частина з яких чекала на розгляд ще з 2005 року. У результаті моніторингу звернень 34 із них знято з контролю за спільною згодою постійних учасників Міжвідомчої робочої групи — представників правоохоронних органів, юристів ГО “Інститут масової інформації” та медіа-спільноти.

Усі заходи в межах програми “Відкрита розмова” відбуваються у відкритому режимі. Повна інформація про діяльність, а також стенограми засідань Міжвідомчої робочої групи розміщуються на офіційному сайті Президента України. З 9 травня 2012 року діалог ведеться також й у неофіційному режимі в соціальній мережі Facebook. Відео засідань викладається на сайті інтернет-видання “Телекритика”.

Учасники програми налагодили постійне листування з міжнародними організаціями та їх інформування стосовно діяльності програми. Діяльність із забезпечення свободи слова в Україні схвально оцінила Організація з безпеки і співробітництва у Європі та Міжнародна місія з питань свободи слова в Україні.

Прес-секретар Президента України Дарія Чепак, керівник Міжвідомчої робочої групи подякувала представникам ЗМІ та членам громадських організацій за конструктивну співпрацю. “За рік ми домоглися головного – “Відкрита розмова” стала платформою для публічного обговорення проблем журналістів, захисту їх прав та налагодження діалогу між ЗМІ та владою. Спільними зусиллями ми започаткували багато ініціатив і будемо надалі працювати над їх успішною реалізацією. Сподіваюсь, що найближчим часом ми знайдемо алгоритм для ефективного втілення рішень робочої групи”, – зазначила  Чепак.

Previous articleГолови громадських рад зустрілися з віце-прем’єр-міністрами України
Next articleПрозорість та підзвітність діяльності НУО підвищує довіру