Home Новини 2450: перемовини тривають

2450: перемовини тривають

10
0

Законопроект №2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів” не буде розглядатися у парламенті протягом цього сесійного тижня. Це стверджує член робочої групи по доопрацюванню законопроекту Михайло Лебедь.

“Ми розуміємо причини занепокоєння громадськості, проте турбуватися зарано – тривають перемовини між правозахисниками і владою,” – коментує Михайло Лебедь найближчі проанонсовані протести проти ухвалення сьогоднішньої редакції законопроекту.

Член робочої групи також додає, що невиставлення законопроекту на порядок денний поки триває його доопрацювання нещодавно гарантувала радник Президента та керівник Головного управління Администрації Президента з питань конституційно-правової модернізації України Марина Ставнійчук. Голова парламентського Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олег Зарубінський під час Погоджувальної ради депутатських фракцій 9 квітня попросив зняти питання законопроекту №2450 з розкладу засідань парламенту на 10-13 квітня 2012 року. Голова Верховної Ради Володимир Литвин в свою чергу погодився з цим і попросив голів фракцій перенести розгляд законопроекту на наступний сесійний тиждень. Пізніше, під час прес-брифінгу, Володимир Литвин заявив, що розгляд законопроекту у парламенті відкладено, оскільки тривають перемовини з громадськістю. Питання також не стоїть у графіку найближчого засідання Комітету з питань прав людини.

Михайло Лебедь також повідомив, що у робочій групі Комітету з питань прав людини тривають дискусії між правозахисниками і представниками влади, і щодо багатьох питань вже досягнуто консенсусу.

Нагадуємо, що 15 березня 2012 року Верховна Рада доручила Комітету з питань прав людини доопрацювати та внести на повторне друге читання законопроект №2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів”, поданий Кабінетом Міністрів у 2008 році. На виконання цього рішення у Комітеті була створена робоча група, до складу якої, зокрема, увійшли народні депутати, працівники Секретаріату Комітету, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства юстиції. Громадський сектор в робочій групі представляють: Володимир Чемерис (ВГО “Інститут Республіка”, член Громадської ради при МВС), Роман Куйбіда (Центр політико-правових реформ), а Аркадій Бущенко (Українська Гельсінська Спілка з прав людини), Михайло Камєнєв (ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”, член Громадської ради при МВС), Михайло Лебедь (ВГО “Інститут Республіка”) та Роман Романов (Міжнародний фонд “Відродження”).

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380681217741 (Михайло Лебедь), +30503806268 (Володимир Чемерис), +380674042646 (Михайло Каменєв)

Previous articleДефіцити демократії може покрити лише активне громадянське суспільство
Next articleЗаконом «Про громадські об’єднання» створюються нові інституційні засади подальшого розвитку громадянського суспільства в Україні – Марина Ставнійчук